Koniec Spotify za 5 zł dla części użytkowników. Serwis sprawdzi, z kim dzielimy plan rodzinny

Koniec Spotify za 5 zł dla części użytkowników. Serwis sprawdzi, z kim dzielimy plan rodzinny

Koniec Spotify za 5 zł dla części użytkowników. Serwis sprawdzi, z kim dzielimy plan rodzinny
28.09.2018 20:11, aktualizacja: 29.09.2018 14:03

Jednym z głównych celów Spotify jest zwiększenie dochodów. Firma chce, aby usługa wreszcie przynosiła zauważalne zyski. W związku z tym serwis zaczyna sprawdzać, czy użytkownicy korzystają z płatnych planów zgodnie z regulaminem. Oberwać może się osobom, które chciały zmniejszyć kwotę miesięcznego abonamentu, dzieląc plan rodzinny ze znajomymi.

Spotify udostępnia dwa główne plany – darmowy i płatną subskrypcję. W pierwszym usługa jest mocno ograniczona, a także pojawiają się reklamy. W przypadku płatnego planu użytkownik zyskuje chociażby możliwość zapisywania utworów offline czy dowolną liczbę pominięć podczas odtwarzania. Dla osób regularnie korzystających ze streamingu muzyki płatny plan jest wręcz wyborem obowiązkowym.

Spotify oferuje trzy wersje płatnej subskrypcji. Pierwsza i podstawowa skierowana jest dla jednego użytkownika i kosztuje 19,99 zł miesięcznie. Z drugiej mogą skorzystać studenci, którzy zapłacą jedynie 9,99 zł w każdym miesiącu. Z kolei premium dla rodziny zostało wycenione na 29,99 zł. W tej kwocie można stworzyć główne konto właściciela i do pięciu dodatkowych kont. Z punktu widzenia użytkownika końcowego, subkonto w planie rodzinnym nie różni się niczym od podstawowego konta premium.

Mimo iż ceny Spotify są naprawdę niskie, to znaleźli się użytkownicy, którzy postanowili wykorzystać lukę w systemie. W końcu mogli płacić 5 zł zamiast wspomnianych 20 zł w planie podstawowym. Owszem Spotify w regulaminie zastrzega, że każdy z użytkowników konta musi zamieszkiwać pod tym samym adresem aby być uprawnionym do Planu rodzinnego Premium dla rodziny. Jednakże do tej pory nie było to odpowiednio weryfikowane. No cóż, firma wreszcie postanowiła podjąć odpowiednie kroki i sprawdzić część użytkowników.

Spotify zaczęło wysłać wiadomości do wybranych klientów korzystających z planu rodzinnego. Użytkownicy proszeni są o wysłanie lokalizacji GPS, aby potwierdzić, że wszyscy członkowie planu mieszkają w tym samym miejscu. Osoby, które nie potwierdzą miejsca zamieszkania mogą stracić dostęp do płatnego konta.

Wiadomości e-mail, które już zostały rozesłane do części osób mieszkających w USA lub Niemczech wywołały niemałe oburzenie. Użytkownicy zwracają uwagę, że nie wszystkie rodziny mieszkają razem. Warto jednak tutaj powrócić do przywołanego wcześniej fragmentu regulaminu, który wyraźnie mówi, że plan premium dla rodziny skierowany jest wyłącznie dla osób mieszkających pod tym samym adresem.

Nie wiemy jeszcze, jakie będą dalsze plany Spotify dotyczące walki z kontami rodzinnymi, które są wykorzystywane niezgodnie z regulaminem. Możliwe, że wiadomości będą kierowane tylko do części użytkowników na wybranych rynkach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (158)