Konsolom nowej generacji brakuje mocy czy Ubisoft po prostu nie zna się na rzeczy?

Konsolom nowej generacji brakuje mocy czy Ubisoft po prostu nie zna się na rzeczy?

Konsolom nowej generacji brakuje mocy czy Ubisoft po prostu nie zna się na rzeczy?
07.10.2014 13:20

Xbox One oraz PlayStation 4 upowszechniają się w domach znacznie wolniej, niż poprzednie generacje obu konsol i w sumie nie ma się co dziwić, jeżeli pod uwagę weźmie się podzespoły poszczególnych sprzętów oraz rozwiązania konstrukcyjne garściami czerpiące z rynku PC. Gracze mimo wszystko jednak oczekują po tych urządzeniach gier w Full HD i 60 klatkach na sekundę. Assassin's Creed: Unity do nich należeć nie będzie, co jest świadomą decyzją producenta, czyli znanego nam Ubisoftu.

Assassin's Creed Unity - Zwiastun prezentujący historię [PL]

Posiadacze PS4 od początku za atut rozwiązania Sony mogli podawać projekty w wyższej rozdzielczości, niż te same produkcje na najnowszą konsolę Microsoftu, ale Unity faktycznie niesie tytułową jedność w tym względzie. Pierwsze Assassin's Creed stworzone od początku z myślą o tych nowoczesnych sprzętach zaoferuje rozdzielczość 900p i akcję w 30 klatkach na sekundę. Co ciekawe, według głowy projektu Vincenta Pontbrianda, w ten sposób firma postanowiła zapobiec dyskusjom o wyższości jednej edycji sprzętowej nad drugą, co zapewne mogłoby odbić się na sprzedaży przynajmniej wersji na Xboksa One. Przy okazji podkreśla on, że sprzęty obecnej generacji mają problemy nie w temacie grafiki, ale mocy, potrzebnej do wyliczania zachowań postaci kierowanych sztuczną inteligencją, tłumów oraz innych ważnych obliczeń w tle.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Regularnie rozbudowujący swoje zestawy komputerowcy mogą oczywiście spać spokojnie, śmiejąc się w twarz konsolowcom, którzy ponownie zaczęli bić się między sobą. Z oskarżeniami o celowe pogorszenie wersji PS4 Assassin's Creed: Unity nie nawołują do braterstwa, lecz zapowiadają bojkot kolejnych projektów Ubisoftu. Nic nowego, jak można by sytuację podsumować sięgając pamięcią wstecz, niemniej producent wystosował dodatkowe oświadczenie. Cytowane coraz częściej słowa Pontbrianda uznaje za rozdmuchane, zapewniając, że żadna wersja sprzętowa gry nie ucierpiała specjalnie. Rozwijany od przeszło 4 lat projekt ma wyciskać wszystkie soki z PlayStation 4 oraz Xboksa One. Jeżeli jednak tak, to niewiele tego soku w ogóle było...

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Brak olbrzymiego skoku technologicznego to jedno, ale patrząc po kilku tytułach już dostępnych na poszczególne konsole, oferujących pełną płynność rozgrywki w 1080p, trudno nie odnieść wrażenia, że i sam Ubisoft nie przyłożył się do dzieła, choć by mógł. Należy przypomnieć, że Assassin's Creed to już seria wydawana regularnie co roku, a w tym rozmieniona jeszcze bardziej, bo także na zmierzający na sprzęty poprzedniej generacji projekt Rogue. Do tego należy dorzucić AC: Identity na urządzenia przenośne Apple i już widać, kto skupił się na łapaniu kilku srok za ogon, a nie jakości produktów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)