Konsolowcy potestowali, teraz bawią się komputerowcy: GTA V PC w sklepach

Konsolowcy potestowali, teraz bawią się komputerowcy: GTA V PC w sklepach

Konsolowcy potestowali, teraz bawią się komputerowcy: GTA V PC w sklepach
14.04.2015 10:26

Przyszedł ten wielce wyczekiwany przez komputerowców dzień. Grand Theft Auto V pojawiło się wreszcie na rynku w wersji PC i oto można uruchomić wielki hit firmy Rockstar na najwyższych ustawieniach graficznych, jeśli oczywiście ktoś dysponuje odpowiednio mocnym zestawem. Z okazji debiutu tytułu, zarówno NVIDIA, jak również AMD wypuścili zaktualizowane sterowniki, by z gry dało się wycisnąć jeszcze więcej.

Grand Theft Auto V - Introducing the Rockstar Editor

Co ważne, dostajemy projekt nie tylko usprawniony w stosunku do jego poprawionego już i tak wydania na konsole obecnej generacji, ale wzbogacony także o opcje dostępne wyłącznie w wersji PC. Jeżeli ktoś zawsze chciał wyreżyserować film gangsterski, lecz wiedział, że z kieszonkowego na realizację marzeń nigdy nie uzbiera, teraz dostał od producentów GTA V profesjonalny edytor. Ponagrywacie dzięki niemu niesamowite akcje, wykręcane w trakcie przechodzenia fabuły lub w trybie online. Połączycie i obrobicie klipy, dodając liczne efekty (jak spowolnienia, różne filtry obrazu czy ujęcia z wybranych statycznych kamer). Dorzucicie też najbardziej odpowiednią dla momentów muzykę z gry, a to tylko podstawowe możliwości, tak naprawdę wciąż nic specjalnego.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Zupełnie inna para gangsterskich kaloszy to wolny dostęp do modeli postaci, zwierząt, obiektów, lokacji o określonej przez użytkownika porze dnia i przy wybranej pogodzie, by samemu zaaranżować sceny w grze niedostępne. Bajka o superbohaterach? Przyda się włączyć przy okazji wybuchowe uderzenia czy zmniejszyć grawitację, a to też wyłącznie przykładowe ustawienia specjalne. Biorąc pod uwagę filmiki montowane przez fanów z poprzednich gier z serii Grand Theft Auto, YouTube teraz dopiero oto zapłonie od kreatywności. Projekty można wyeksportować prosto do tego serwisu.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

GTA V to przygoda przynajmniej na 35 godzin, przedstawiająca dzieje trzech mężczyzn z szemraną przeszłością, których połączył los i potrzeba zdobycia grubej forsy. Michael to pławiący się w luksusie, emerytowany kasiarz, który po ostatnim skoku poszedł na współpracę z federalnymi. Czarnoskóry Franklin robił w odzyskiwaniu długów, gdzie marnowały się jego umiejętności kierowcy. Lekko wyłysiały Trevor to zaś po prostu świr i tyle, co trzeba o nim wiedzieć. Poza całkiem porządną fabułą, gra oferuje również tryb GTA Online na 30 (plus 2 widzów) bandziorów biegających równocześnie po otwartym świecie i szukających wrażeń. Warto nadmienić, że za pośrednictwem Rockstar Social Club da się przenieść postać rozwijaną w sieci w wersji np. Xbox 360 do wydania PC.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W przypadku rozważania zakupu cyfrowej lub pudełkowej wersji gry, należy być świadomym, że w opakowaniu nie znajdziecie kodu do pobrania tytułu ze Steam, a jedynie do wspomnianego wyżej Social Clubu, by móc aktywować produkt. Obie wersje dzieła dogadywać się będą jednak bez problemu online, więc pogracie z kolegami, nawet jeśli oni akurat zdecydowali się na kupno kodu ze sklepu prowadzonego przez Valve. Wypada też przyjrzeć się posiadanemu zestawowi PC pod kątem jego mocy.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Minimalne wymagania systemowe Grand Theft Auto V to bowiem:

 • Windows 7 (SP1), 8, 8.1 lub Vista (SP2) w wersji 64-bit
 • Procesor Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2.40GHz lub AMD Phenom 9850 2.5GHz
 • 4GB RAM
 • Karta graficzna NVIDIA 9800 GT 1GB lub AMD HD 4870 1GB
 • 65 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zalecana konfiguracja dla 60 klatek na sekundę w Full HD obejmuje zaś:

 • Procesor Intel Core i5 3470 3.2GHZ lub AMD X8 FX-8350 4GHZ
 • 8GB RAM
 • Kartę graficzną NVIDIA GTX 660 2GB lub AMD HD7870 2GB

Do prób mierzenia się 60 klatkami na sekundę w 4K trzeba doinwestować w mocną konfigurację z kartami w CrossFire lub SLI. Efekt będzie jednak tego z pewnością warty.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Przy okazji premiery komputerowego Grand Theft Auto V, wyszło szydło z worka, że twórcy od początku myśleli o edycji PC hitu, chociaż nie wysyłali otwarcie takich sygnałów. Podstawy z niej zastosowano na Xboksie 360 oraz PS3, gdzie jednak większość uwagi poszła w wyciskanie ostatnich soków ze starawych już konsol. Po przerzuceniu kodu na XO oraz PlayStation 4 i sprawdzeniu, jak gra zachowuje się na zbliżonym do wielu domowych PC środowisku sprzętowym, dopiero przyszedł czas na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Można więc w sumie powiedzieć, że konsolowcy byli betatesterami wypuszczonogo teraz w ostatecznej, doszlifowanej formie produktu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (124)