Kontrolery Phison obsłużą chińskie kości NAND flash: był problem, nie ma problemu

Strona głównaKontrolery Phison obsłużą chińskie kości NAND flash: był problem, nie ma problemu
09.05.2020 12:08
Kontrolery Phison obsłużą chińskie kości NAND flash: był problem, nie ma problemu

Firma Phison, jeden z większych dostawców kontrolerów do nośników SSD, poinformowała, że wszystkie jej produkty kompatybilne są z 64-warstwowymi kościami marki Yangtze Memory Technology Company (YMTC). Jest też, jak twierdzi, przygotowana na nadchodzące kości 128-warstwowe.

Sprawa jest dość istotna, gdyż jeszcze we wrześniu minionego roku, kiedy 64-warstwowe kości YMTC trafiły do masowej produkcji, wiele mówiono właśnie o niedoborze kontrolerów. Miał to być główny problem, przez który chiński producent nie zdoła rywalizować z takimi potentatami jak Samsung, Micron czy SK Hynix, efektywnie pozostając wyłącznie na rodzimym rynku i ewentualnie w urządzeniach z najniższego segmentu.

Tymczasem tajwański Phison, który nowicjuszem w branży bynajmniej nie jest i ma w swej ofercie chociażby rozwiązania dla PCI Express 4.0, PS5016, przychodzi z odsieczą. Przedsiębiorstwo, odpowiedzialne w przeszłości m.in. za kontrolery do dysków Kingstona, zapewnia także wsparcie dla kości YMTC. Koniec dyskusji.

Co ciekawe, jak zapowiada samo YMTC, jeszcze w 2020 roku zobaczymy na rynku kości 128-warstwowe tej marki. W ten sposób chiński producent powinien doskoczyć technologicznie do amerykańskiej i południowokoreańskiej konkurencji. A skoro są kompatybilne kontrolery, powinny pojawić się również gotowe nośniki. Nie da się ukryć, na rynku pamięci NAND flash szykuje się interesująca batalia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)