AndroidNarzędziaKopie zapasoweKopia zapasowa - Backup
Kopia zapasowa - Backup ikona

Kopia zapasowa - Backup2.3.43

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Kopia zapasowa - Backup to program, za pomocą którego można stworzyć kopię zapasową szerokiego zestawu danych ze smartfonu lub tabletu. Kopie zaś można swobodnie przesyłać do dysków chmurowych, np. do One Drive, Dropboxa lub Google Drive.

Program przeznaczony jest do tworzenia kopii zapasowych ustawień dotyczących następujących obszarów pracy smartfonu lub tabletu: kontaktów, SMS-ów i MMS-ów, listy połączeń telefonicznych, ustawień systemu, słownika użytkownika, zdarzeń z kalendarza, aplikacji użytkownika, zakładek i historii przeglądarki, a także punktów dostępu do internetu. Z kolei posiadacze zrootowanych urządzeń skorzystają z opcji tworzenia backupu chronionych ustawień systemu oraz haseł WiFi.

Program działa w bardzo prosty sposób. Gdy go zainstalujemy, na ekranie głównym wyświetli się lista wszystkich możliwych ustawień, dla których stworzymy kopię zapasową. Każdą pozycję możemy zaznaczyć lub odznaczyć checkboxem. Możemy też skorzystać z opcji "Przywróć z kopii", wtedy aplikacja sama znajdzie odpowiedni plik i wgrywając go, wprowadzimy do urządzenia wybraną kopię zapasową. Z kolei w prawym górnym rogu ekranu znajdziemy ikonę chmury, która pozwala zintegrować aplikację z jednym z czterech dysków chmurowych: Google Drive, Dropbox, One Drive oraz Orange Cloud. Korzystając z tej opcji, możemy przesłać lub pobrać kopię zapasową, przejrzeć stworzone wcześniej pliki, a także zdecydować, czy chcemy, aby kopie były przesyłane automatycznie do wybranej usługi. Plik możemy również zapisać albo w pamięci wewnętrznej urządzenia, albo na karcie SD i swobodnie go kopiować, także między urządzeniami.

Program można skonfigurować tak, by samodzielnie i o wskazanej godzinie tworzył kopię zapasową wskazanych przez użytkownika ustawień systemu. Ponadto, tworzone pliki możemy zaszyfrować, co przyda się osobom, które cenią sobie wysoki poziom ochrony prywatności i danych.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań4 838
Data aktualizacji10 maj 2021
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Kopia zapasowa - Backup ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)