Kopie zapasowe WhatsAppa nie będą doliczane do limitu miejsca na Dysku Google

Kopie zapasowe WhatsAppa nie będą doliczane do limitu miejsca na Dysku Google

16.08.2018 10:53, aktual.: 17.08.2018 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy dobrą wiadomość dla używających komunikatora WhatsApp na Androidzie. Od 12 listopada kopie zapasowe naszych rozmów nie będą doliczane do zajętego miejsca na Dysku Google. Jest jednak jeden haczyk.

Autorzy komunikatora doszli do porozumienia z firmą Google, dzięki czemu kopie zapasowe wiadomości, zdjęć i filmów nie będą zbliżać nas do limitu miejsca. Jest jednak jeden warunek – musimy robić kopię zapasową na Dysku Google przynajmniej raz w roku. Inaczej dane te zostaną trwale usunięte z Dysku. Jeśli istniejące kopie zapasowe mają tam pozostać po zmianie, trzeba przynajmniej raz zsynchronizować dane przed 31 października.

Informacja o tym została wysłana do użytkowników pocztą elektroniczną, znajdziemy je też na stronie komunikatora.

XDA Developers
XDA Developers

By manualnie zrobić kopię zapasową danych WhatsAppa przed zmianą, warto połączyć się z WiFi, trzeba też mieć skonfigurowane na smartfonie konto Google i zainstalowane Google Play Services (dostępne dla Androida 2.3.4 i nowszych). Aplikacja musi oczywiście mieć dostęp do naszych kontaktów i zdjęć. Następnie należy przejść do ustawień w Menu → Ustawienia → Czaty → Kopia zapasowa i zmienić ustawienia dla Dysku Google na inne niż „nigdy”.

Obraz

Mamy tam do wyboru automatyczne zapisywanie codziennie, co tydzień i co miesiąc albo tylko na życzenie użytkownika. Można też wybrać tworzenie kopii zapasowej tylko przez WiFi i dołączanie do niej filmów.

Zmiana na pewno zostanie ciepło przyjęta przez osoby intensywnie czatujące przez WhatsApp, zwłaszcza jeśli korzystają z darmowej wersji Dysku. Gromadzone miesiącami zdjęcia i filmy od znajomych mogą stanowić pokaźny zbiór, który zajmie kilka GB.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także