Korekta wyników w konkursie

Korekta wyników w konkursie

Redakcja
07.10.2010 17:25

Konkurs nabiera tempa, siódme pytanie w toku, niemal 3 tys. uczestników już wzięło udział w zabawie i mimo zaciętej rywalizacji każdy wciąż ma szanse na nagrody. Niestety nie udało się uniknąć sytuacji kontrowersyjnej, a w zasadzie nieścisłości w pytaniu.

Wczorajsze pytanie brzmiało: "W jakim procesie technologicznym produkowane są obecnie nowe procesory Intela?". Odpowiedziami do wyboru były: 32 nm, 45 nm, 65 nm i 90 nm. Skąd wątpliwości? Punktowaną odpowiedzią było 32 nm, ponieważ wszystkie nowe procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 produkowane są w technologii 32 nm, jednak jeśli spojrzeć na problem szerzej, to w technologii 45 nm produkowane są np. Atomy D525 i D425 i - uwaga, ciekawostka - niektóre układy również produkuje się jeszcze w technologii 65nm. Pytanie, mimo intencji autora, nie było jednak ograniczone do procesorów i3/i5/i7 i w związku z powyższym nie pozostaje nam nic innego, jak uznać również odpowiedzi 45 nm i 65 nm. Takich odpowiedzi udzieliło łącznie 438 uczestników. Ranking już został zaktualizowany.

Za utrudnienia przepraszamy, szczególnie tych, którzy otrzymali informację o błędnej odpowiedzi - od początku uprzedzaliśmy jednak, że emocji podczas konkursu nie zabraknie ;) Zachęcamy do dalszej zabawy, również Tych którzy jeszcze nie zaczęli - formuła konkursu nie zamyka drogi do nagród uczestnikom przystępującym do konkursu nawet ostatniego dnia rozgrywki. Życzymy powodzenia i miłej zabawy.

Pamiętajcie - miejcie na oku niebieską diodę widoczną w vortalowej skórce Intela oraz na stronie konkursowej. Gdy pojawi się pytanie, dioda zacznie migać żółtym światłem i stanie się linkiem do pytania. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, nie wspominając naturalnie o świetle reflektorów zwróconych na rankingowe pozycje ;)

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (324)