Kraśnik uchylił uchwałę Anty-5G. Nastąpił zwrot w decyzji rady miasta

Kraśnik uchylił uchwałę Anty-5G. Nastąpił zwrot w decyzji rady miasta01.10.2020 19:09
Agnieszka Krauzowicz na XXVIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Kraśnik, fot. Grzegorz Żak
Agnieszka Krauzowicz na XXVIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Kraśnik, fot. Grzegorz Żak

Miasto Kraśnik stało się dziś polem bitwy, na którym w trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, zetknęli się eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji z aktywistami anty-5G, reprezentującymi różne stowarzyszenia lub organizacje.

Było bardzo emocjonalnie, a wręcz niekiedy na granicy płaczu. Jednak krzyk, tempo karabinu maszynowego i powoływanie się na wybiórczą metodologię zagłuszały spokojne, stonowane, ale racjonalne i oparte o konsensus naukowy argumenty Agnieszki Krauzowicz, dyrektor Departamentu Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji.

Radni Prawa i Sprawiedliwości wycofali się ze swojego wcześniejszego stanowiska. – Chcę się wstrzymać z decyzją o uchwale, lepiej rozeznać temat i nie podejmować żadnych decyzji pod presją – mówił reprezentujący klub radnych PiS Jerzy Misiak. Tego samego zdania był Jan Albiniak z klubu Wspólny Kraśnik. Obydwaj uznali, że sprawę trzeba dogłębniej zbadać, choć przewodnicząca Rady Miasta Dorota Posyniak wypunktowała, że mieli 6 miesięcy na przyjrzenie się petycji.

XXVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Kraśnik, fot. UM Kraśnik
XXVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Kraśnik, fot. UM Kraśnik

Opozycyjny radny Paweł Kurek był jeszcze ostrzejszy w krytyce. – Uwierzyliście w "ideologię LGBT", potem w "ideologię 5G", strach pomyśleć, w co jeszcze uwierzycie – grzmiał z mównicy. Cieszę się, że następuje powolna refleksja, mam nadzieję, że z czasem będzie ona większa i na to liczę – dodał.

Ostatecznie 13 radnych zagłosowało za, 5 przeciw i 1 wstrzymał się od głosu. Tym samym radni miasta Kraśnik uchwałę "anty-5G" uchylili, a radni PiS i Wspólnego Kraśnika potrafili ostatecznie znaleźć wspólne stanowisko z klubem radnych Porozumienie i Rozwój, wspierającym burmistrza z KO.

Warto podkreślić, że nie wszyscy radni z PiS-u (Marian Tracz, Wioletta Kudła, Agnieszka Lis) podążyli za większością, która zmieniła wcześniejszą decyzję. Troje radnych podtrzymało swoją poprzednią opinię i zagłosowało przeciw uchyleniu uchwały.

– Wcześniej, na posiedzeniu z 22 września 2020 r., radni mieli okazję skorzystania z wyłącznie jednej prezentacji pani [Justyny Czarnoty, ekonomistki i członkini stowarzyszenia "Prawo Do Życia" - przyp. red.] - powiedziała Posyniak.

– Radni mogli mieć wątpliwości wynikające z niepełnej wiedzy – kontynuowała. – Mamy prawo mieć wątpliwości, chociaż ja zagłosowałam za, i wiem, że to duży krok w rozwoju cywilizacji, ale niemniej jednak te obawy są – skwitowała przewodnicząca Rady Miasta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (116)