Król TVN, Kuba Wojewódzki nie ma władzy na Facebooku

Król TVN, Kuba Wojewódzki nie ma władzy na Facebooku

Król TVN, Kuba Wojewódzki nie ma władzy na Facebooku
27.07.2015 21:21, aktualizacja: 27.07.2015 21:55

Oficjalny profil Kuby Wojewódzkiego na Facebooku ponownie został zablokowany przez administratorów portalu. Dziennikarz jest przekonany, że spowodowane jest to przez liczę zgłoszeń pochodzących od nieprzychylnych mu osób. Natomiast Facebook twierdzi, że nie usuwa on zgłoszonych treści bez ich dokładnego przejrzenia. Weryfikacją zajmuje się odpowiedni zespół złożonych z wyszkolonych ludzi.

Król TVN, czyli Kuba Wojewódzki raczej nigdy nie polubi najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie. To nie ze względu na liczbę polubień jego strony, bo na ich ilość nie może narzekać, w końcu ponad 580 tysięcy fanów to świetny wynik. Przyczyna jest zupełnie inna, jego oficjalny profil w ciągu ostatniego roku został zablokowany już trzykrotnie przez administratorów Facebooka. Kuba Wojewódzki twierdzi, że spowodowane jest to przez wiele zgłoszeń jego postów. Jego posty miałyby zgłaszać nieprzychylne mu osoby, które nazwał stadem populistycznych trolli.

Obraz

Z informacji udzielonych przez biuro prasowe Facebooka dla serwisu wirtualnemedia.pl dowiemy się, że portal Marka Zuckerberga ma zupełnie inne podejście do blokowania profili. Liczba zgłoszeń danego postu czy innego materiału nie ma wpływu na podjęcie decyzji o zablokowaniu profilu. Treści nie są usuwane, ponieważ zostały zgłoszone przez wielu użytkowników. Decyzja podejmowana jest przez specjalne grono ekspertów, którzy dokładnie sprawdzają zgłoszone posty czy zdjęcia. Przedstawicie portalu dodają, że raporty zgłaszane w Polsce trafiają do osób pracujących w oddziale w Dublinie. W skład zespołu wchodzą osoby z różnych państw, które mają podchodzić do wszystkich raportów bezstronnie. Dodatkowo biuro prasowe zaprzeczyło, aby zastosowany przez nich system zgłoszeń umożliwiał specjalne blokowanie profili znanych osób poprzez nieprzychylnych im użytkowników.

Należy pamiętać, że właściciel profilu zawsze może odwołać się od decyzji dotyczącej zablokowania jego strony. Oczywiście w przypadku, gdy jest przekonany, że jego profil został zablokowany niezgodnie z panującym w serwisie regulaminem. W końcu osoby weryfikujące treści nie są nieomylne. Sytuacja, że dany post czy zdjęcie zostało usunięte bez żadnego większego powodu zdarzyła się już wielokrotnie. Dodatkowo Facebook posiada również specjalny algorytm, który ma wyłapywać nieodpowiednie treści. Jego działanie również nie jest idealne, chociażby czasem nie potrafi rozpoznać na zdjęciu kobiecych piersi. Z pewnością lepiej od tego algorytmu wypadali by faceci, ale przy liczbie wrzucanych zdjęć, przejrzenie wszystkich przez człowieka jest niemal niewykonywalne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)