Krytyczne błędy w iOS‑ie. Apple wypuściło pilną poprawkę systemu

iOS 15
iOS 15
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Karolina Kowasz

29.10.2021 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiadacze urządzeń Apple powinni jak najszybciej zaktualizować swój sprzęt. Badacze wykryli jedną krytyczną lukę, która od dawna pozwala hakerom na przejęcie kontroli nad wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w sieci użytkownika.

26 i 27 października Apple zdecydowało się na wypuszczenie aktualizacji systemu iOS 14.8.1, iPadOS 14.8.1, watchOS 8.1 i tvOS 15.1. Łącznie specjaliści rozwiązali 24 rozmaite problemy, istniejące w wyżej wymienionych systemach.

Skala problemu

Jak donosi serwis Threatpost, szczególnie niepokojący jest jeden z opisanych przez Apple problemów. Dotyczy on uszkodzenia pamięci w IOMobileFrameBuffer dla Apple TV. Co więcej, firma informuje, że jest świadoma, że luka mogła być aktywnie wykorzystywana przez hakerów. Mając to na uwadze, wszyscy użytkownicy tych urządzeń powinni jak najszybciej dokonać aktualizacji.

Chociaż Apple już wcześniej wiedziało o występowaniu tego rodzaju błędów, w trosce o ochronę użytkowników zdecydowało się nie ujawniać. Firma nie omawia ani nie potwierdza problemów związanych z bezpieczeństwem do czasu ich rozwiązania. W tym celu zostało przeprowadzone dochodzenie, które doprowadziło do udostępnienia stosownych poprawek. Najnowsze wersje systemów, pozbawione wymienionych błędów, są wymienione na stronie Apple.

Aktualizacja do iOS-a 15

W obliczu istniejących zagrożeń, wielu użytkowników może przemyśleć kwestię przejścia na iOS-a w wersji 15. Póki co, Apple daje swoim użytkownikom wybór. Zależnie od preferencji mogą od razu zaktualizować system do najnowszej wersji 15 lub pozostać na iOS 14. W tym drugim przypadku, firma planuje dalej wypuszczać ważne aktualizacje zabezpieczeń.

Biorąc jednak pod uwagę, że większość prac firmy skupia się jednak na wydaniu o numerze 15, należy się spodziewać, że prędzej niż później Apple porzuci użytkowników z wersami 14. Część użytkowników, od momentu wydania iOS-a 15, zauważyła także znaczące spowolnienie pracy swoich urządzeń, w przypadku niezdecydowania się na aktualizację. Nie ma jednak pewności, że jest to celowe działanie firmy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)