Książę Harry dostał pracę. Jest teraz szefem firmy technologicznej

Książę Harry dostał pracę. Jest teraz szefem firmy technologicznej

fot. GettyImages
fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
23.03.2021 21:25

Henryk Windsor, potocznie zwany księciem Harrym, objął stanowisko menedżerskie w jednej z firm w Krzemowej Dolinie. BetterUp to startup rozwijający platformę do rozwoju oraz coachingu pracowników.

Windsor obejmie stanowisko Chief Impact Officer, a więc szefa ds. wpływu. Jego zadaniem będzie także wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji. Oczywiście też stanowić wizytówkę firmy, brać udział w akcjach charytatywnych czy reprezentować firmę na spotkaniach publicznych związanych ze zdrowiem psychicznym - informuje WSJ.

Książę Harry objął stanowisko w firmie technologicznej BetterUp. Aktualnie to startup, ale przedsiębiorstwo świetnie rokuje. W zeszłym miesiącu udało im się zebrać 125 milionów dolarów dofinansowania, a wartość firmy osiągnęła już 1,73 miliarda dolarów. Tym samym BetterUp dołącza do grona tzw. "jednorożców".

Jedną z ciekawszych sekcji rozwijanych przez BetterUp jest IdentifyAI. Jak sama nazwa wskazuje, rozwiązanie wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji aby odpowiednio dopasować tzw. "coachów" do potrzeb klienta. Technologia pozwala też zarekomendować najodpowiedniejszą ścieżkę rozwoju dla każdego z pracowników.

Funkcja posiada znak towarowy, co sugeruje, że BetterUp skupia swoje wysiłki głównie na niej. Algorytm podejmuje decyzje w całym zakresie szkolenia i rozwoju, począwszy od zalecania odpowiedniej ilości godzin, kierunku rozwoju czy nawet rozszerzania cech powiązanych z zawodem danej osoby. Bierze też pod uwagę preferowane sposoby nauczania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)