Książki z Google Books będzie można drukować i oprawiać

Książki z Google Books będzie można drukować i oprawiać

Wojciech Cybulski
17.09.2009 16:04, aktualizacja: 17.09.2009 16:37

Google podpisało interesujące porozumienie z firmą On Demand Books specjalizującą się w produkcji profesjonalnych, szybkich drukarek przeznaczonych do niskonakładowego druku książek. Na mocy umowy internetowy gigant przekaże On Demand Books około 2 mln zeskanowanych przez siebie tomów, zaś ta umożliwi ich druk przy wykorzystaniu swoich maszyn.

Wszystkie pozycje z przekazanego zbioru dostępne będą na zamówienie w miękkiej oprawie. Każda z książek ma kosztować 8 dolarów a czas jej druku wynosić będzie około 10 minut. Z pojedynczego egzemplarza sprzedanej w ten sposób książki do Google trafi 1 dolar, a pozyskane środki korporacja przekaże w całości na rzecz funduszu promującego digitalizację i czytelnictwo.

By uniknąć oskarżeń o łamanie praw autorskich wśród przekazanych firmie On Demand Books książek są jedynie te wydane przed rokiem 1923. Być może w przyszłości oferta dostępnych do druku tomów ulegnie zwiększeniu – aktualnie w bazie Google znajduje się około 10 mln książek, lecz ich kompleksowe udostępnienie wymaga rozwiązania wielu problemów prawnych związanych z prawem autorskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)