Kup sobie recenzje na Amazonie za jedyne 5 dolarów

Kup sobie recenzje na Amazonie za jedyne 5 dolarów

Kup sobie recenzje na Amazonie za jedyne 5 dolarów
Karolina Kowasz
18.02.2021 15:11, aktualizacja: 19.02.2021 12:50

W ostatnim czasie na Amazon Marketplace można było znaleźć propozycje wystawienia recenzji, które można kupić w pakietach już za 5 dolarów. Co najmniej 10 witryn otwarcie oferowało usługę manipulacji recenzjami sprzedawcom zewnętrznym na platformie Amazona, jednocześnie zabiegając samemu o pozytywne recenzje w zamian za bezpłatne produkty lub gotówkę.

Grupa Which?, która przeprowadziła śledztwo w tej sprawie, że ??branża fałszywych recenzji wydaje się dobrze prosperować, pomimo iż takie praktyki są zupełnie sprzeczne z warunkami użytkowania platformy Amazon i do tego naruszają prawo konsumenckie.

Nie da się jednak ukryć, że korzyści dla firm oszukujących w ten sposób konsumentów są ogromne. Na Amazon Marketplace sprzedaje się na całym świecie produkty o wartości szacowanej na 215 miliardów funtów w 2020 roku. Wyniki znacząco wzmocniła pandemia koronawirusa, która wpłynęła na handel detaliczny online. Sprzedawcy, którzy chcieli kupić recenzje, mogli wybierać spośród różnych pakietów, dostępnych w rozmaitych przedziałach cenowych.

Cena pojedynczej recezji zaczynała się od 13 funtów, jednak najpopularniejsze były też oferty hurtowe od 620 funtów za 50 recenzji, aż do 8000 funtów za 1000. Najtańszą opcją zakupową, w sytuacji kupowania wielu recenzji jednocześnie, była kwota 5 dolarów w przeliczeniu na jedną opinię.

Aby chronić konsumentów przed wprowadzeniem w błąd, grupa Which? zapelowała do Urzędu ds. Konkurencji i Rynków o podjęcie działań w celu powstrzymania witryn rozpowszechniających fałszywe recenzje.

Aktualizacja 19.02.2021, godz. 12:45

W związku z naszą publikacją, Biuro Prasowe firmy Amazon poprosiło nas o opublikowanie oficjalnego stanowiska firmy:

Usuwamy fałszywe recenzje i podejmujemy działania przeciwko nadużyciom. Wygraliśmy dziesiątki nakazów sądowych przeciwko dostawcom fałszywych recenzji w całej Europie i nie cofniemy się przed podjęciem dalszych kroków prawnych.

Jednak Amazon oraz inni sprzedawcy internetowi nie mogą tego zrobić sami. Klienci powinni mieć zaufanie do recenzji, które widzą w Internecie, a systematyczna manipulacja recenzjami wymaga spójnego działania i globalnej koordynacji, z silniejszą rolą organów regulacyjnych przeciwko nielegalnie działającym podmiotom.

Nieustannie pracujemy nad ochroną autentyczności recenzji klientów. Radzimy klientom, którzy mają wątpliwości co do wiarygodności recenzji produktu, aby klikali w „zgłoś nadużycie” dostępne pod każdą recenzją. Takie zgłoszenia zbadamy i podejmiemy niezbędne kroki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)