Kwietniowa aktualizacja Windows 10 otrzymuje pierwszy pakiet poprawek

Kwietniowa aktualizacja Windows 10 otrzymuje pierwszy pakiet poprawek
Oskar Ziomek

09.05.2018 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windowsa 10 od ponad tygodnia mogą instalować kwietniową aktualizację systemu. Tymczasem nadszedł czas na wtorek, w którym Microsoft wydaje zbiorcze łatki dla swoich produktów. Najnowsza aktualizacja KB4103721 podnosi numer kompilacji systemu na Build 17134.48 i choć nie obfituje w wiele poprawek, rozwiązuje część świeżych błędów w Windowsie 10.

Na czele rozwiązanie usterki, w wyniku której zawieszać mogła się Cortana oraz przeglądarka Google Chrome. Ten błąd znany był od początku, dzięki czemu już teraz cieszyć się można właściwą łatką. Inne zmiany to między innymi rozwiązanie problemów z działaniem części aplikacji VPN, kłopotów z aktualizacją informacji o strefie czasowej oraz problemów z połączeniem z serwerem podczas zdalnej obsługi komputera.

Ponadto w pakiecie łatek pojawiły się aktualizacje zabezpieczeń dotyczące między innymi Windows Servera, przeglądarki Edge oraz Internet Explorer, jądra Windowsa komponentu graficznego Microsoftu, systemu plików i nie tylko. Zmian jest więcej, o wszystkich jak zwykle przeczytać można na stronie wsparcia Microsoftu.

Co ciekawe i dość nietypowe dla pakietów łatek wydawanych przez Microsoft, tym razem nie są znane dodatkowe problemy, które mogą zostać wywołane instalacją KB4103721. Ostatnio powszechny był między innymi błąd wyświetlający informację o problemach z instalacją aktualizacji (mimo, iż ta zainstalowana była właściwie). Jak widać, użytkownicy kwietniowej aktualizacji Windowsa 10 nie powinni się już z tym problemem spotkać.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)