LG na CES pokazało telewizor OLED, który można zwinąć w rolkę

LG na CES pokazało telewizor OLED, który można zwinąć w rolkę

LG na CES pokazało telewizor OLED, który można zwinąć w rolkę
11.01.2018 21:29, aktualizacja: 12.06.2018 16:06

Podczas trwających właśnie targów CES 2018 w Las Vegas, LG postanowiło pokazać linię innowacyjnych telewizorów. Pierwszy na świecie, 65-calowy panel OLED UHD, który można zwinąć w rolkę, ujrzał światło dzienne.

LG Display udało się zdominować rynek telewizorów OLED, ale na tym ambicje firmy się nie kończą. Chce ona dalej rozwijać technologię OLED, skupiając się nie tylko na poprawie właściwości obrazu, ale również na szukaniu nowych rozwiązań konstrukcyjnych. Efektem tych poszukiwań jest zaprezentowany 65-calowy, elastyczny wyświetlacz OLED.

Obraz

LG podaje, że możliwość zrolowania ekranu ułatwia transport, przechowywanie, a tym samym lepsze wykorzystanie przestrzeni. Z pewnością zapewnia jeszcze jedno – to pokaz możliwości firmy i nawet jeśli nowe rozwiązanie za kilka lat nie wypełni sklepowych półek, to teraz jest dowodem na wysokie zdolności koreańskich inżynierów. LG zapewnia, że zwijany wyświetlacz oferuje jasny obraz o dużej rozdzielczości, konkretów jednak brakuje. Oczywiście ważną kwestią pozostaje faktyczna jakość obrazu w porównaniu do bardziej klasycznych konstrukcji oraz wytrzymałość na kolejne zwinięcia i rozwinięcia.

Obraz

Firma na tegorocznych CES pochwaliła się także 88-calowym panelem OLED o imponującej rozdzielczości 8K, a także udoskonalonymi wyświetlaczami Crystal Sound OLED, zwiększając liczbę odtwarzanych kanałów dźwiękowych z 2.1 do 3.1.

Mimo sukcesów z technologią OLED, wciąż (nomen omen) rozwijane są ekrany z matrycami LCD IPS. Inżynierowie LG rozbudowali możliwości matryc IPS z nano cząstkami, które zapewniają wierniejsze odwzorowanie barw oraz udoskonaleniem technologii U-IPS. Efekty tych działań również znalazły się w Las Vegas w postaci 65-calowego panelu Art Glass do telewizorów oraz 14- i 31,5-calowego wyświetlacza do monitorów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)