LG V30 z pływającymi przyciskami zamiast drugiego LCD dzięki UX 6.0+

LG V30 z pływającymi przyciskami zamiast drugiego LCD dzięki UX 6.0+14.08.2017 17:39
LG V30 z pływającymi przyciskami zamiast drugiego LCD dzięki UX 6.0+

LG opublikowało dziś kolejne fakty o nadchodzącym modelu V30. Po oficjalnych informacjach o ekranie P-OLED, przyszedł czas na wiadomości o nowościach w interfejsie. W najnowszym smartfonie zadebiutuje nakładka LG UX 6.0+, a więc ulepszona wersja interfejsu znanego z flagowca G6, który w naszej ocenie jest jednym z wygodniejszych w obsłudze.

Pierwszą zmianą mają być nowe przyciski w interfejsie. W nadchodzącym V30 zrezygnowano bowiem z dodatkowego wyświetlacza, który był cechą szczególną poprzednich generacji smartfonów serii V. Zamiast niego, w oprogramowaniu V30 znajdzie się półprzezroczysta, pływająca belka z przyciskami, która zapewni dostęp do często używanych funkcji, ale w razie potrzeby będzie ją można wyłączyć.

Pływająca belka z przyciskami zastąpi dodatkowy wyświetlacz znany z V20
Pływająca belka z przyciskami zastąpi dodatkowy wyświetlacz znany z V20

Kolejna nowość to więcej możliwości funkcji Always-on, a więc stałego wyświetlania na ekranie informacji, kiedy telefon leży w spoczynku. W G6 można w ten sposób wyświetlać wyłącznie powiadomienia i zegar (bądź własny podpis), ale w V30 pojawić się tu będzie mógł także odtwarzacz muzyczny, szybkie narzędzia, a nawet dowolne zdjęcie.

LG V30 ma być również smartfonem, w którym na najwyższym poziomie będą funkcje zabezpieczające. Pojawi się rozpoznawanie twarzy oraz głosu, które będą mogły działać nieustannie w tle, dzięki czemu do odblokowywania i wybudzania telefonu nie będzie konieczne dotykanie żadnego z przycisków. Rozpoznawanie głosu będzie bazować na technologii od Qualcomma i wymagać do działania bardzo mało energii.

Wyświetlacz Always-on zyska więcej trybów pracy
Wyświetlacz Always-on zyska więcej trybów pracy

To nie koniec nowości, bo te pojawić się mają także w aparacie, gdzie będzie można przejrzeć galerię gotowych fotografii wykonanych przez profesjonalistów, a następnie zastosować identyczne ustawienia i filtry w swoich zdjęciach oraz w związku z personalizacją smartfonu, gdzie pojawi się taki drobiazg jak możliwość dostosowania wzoru wibracji podczas dotykania elementów interfejsu.

Premiera LG V30 odbędzie się 31 sierpnia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)