LibreOffice 7.0 dostępny do pobrania. Obsługuje ODF 1.3 i lepiej rozumie pliki Microsoft 365

LibreOffice 7.0 jest dostępny do pobrania, fot. materiały prasowe LibreOffice
LibreOffice 7.0 jest dostępny do pobrania, fot. materiały prasowe LibreOffice
Oskar Ziomek

06.08.2020 13:03, aktual.: 06.08.2020 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LibreOffice 7.0 został wydany. Wprowadzono w nim kilka ciekawych nowości, a chodzi zarówno o globalne zmiany w całym pakiecie, jak i funkcje dotyczące konkretnych aplikacji. Do zmian należy zaliczyć przede wszystkim obsługę formatu ODF 1.3 oraz usprawienia związane z obsługą plików DOCX, XLSX i PPTX znanych z pakietu biurowego Microsoft 365.

Osoby korzystające zamiennie z LibreOffice oraz Worda, Excela czy PowerPointa mogą więc liczyć na lepszą zgodność plików. W przypadku Writera pliki są teraz zapisywane w natywnym formacie DOCX znanym z Worda 2013, 2016 i 2019, nie zaś w trybie zgodności z DOCX z 2007 roku, kiedy format ten został upowszechniony przez Microsoft w pierwszym pakiecie biurowym ze wstążką w interfejsie.

LibreOffice 7.0 - New Features

Poza tym LibreOffice 7.0 oferuje szereg nowych elementów, które usprawnią codzienną pracę. Są to między innymi: galerie kształtów zawierające nowe symbole strzałek, diagramy i ikony, nowe efekty wygładzania krawędzi obiektów, większa liczba menu kontekstowych we Writerze, skrót klawiszowy ułatwiający autosumowanie w Calcu czy obsługa półprzezroczystych napisów m.in. w Impress. Wszystkie kluczowe zmiany twórcy przedstawili w powyższym filmie.

The LibreOffice Project zwraca uwagę, że najnowsza wersja pakietu biurowego powstała dzięki zaangażowaniu wielu zewnętrznych twórców. LibreOffice 7.0 może działać w komputerach z minimum Windows 7 SP1, bądź macOS 10.12.

LibreOffice na Windowsa oraz macOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (141)
Zobacz także