Link Bubble: jedna z najciekawszych przeglądarek na Androida

Link Bubble: jedna z najciekawszych przeglądarek na Androida
16.07.2014 12:31
Link Bubble: jedna z najciekawszych przeglądarek na Androida
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Link Bubble nie jest aplikacją nową. Swoją premierę miała kilka miesięcy temu, jednak jak mogliśmy przekonać się na ostatnim HotZlocie, wiele osób wciąż o niej nie słyszało. Warto przyjrzeć się jej bliżej, bo to jedna z najciekawszych przeglądarek dostępnych na Androida. Ponadto właśnie trwa promocja na wersję Pro.

Co wyróżnia Link Bubble na tle innych przeglądarek? Sposób działania i prezentowania treści. Jeżeli ktoś korzysta z Facebookowego Messengera, bez problemu rozpozna charakterystyczne bąbelki. Pojawiają się w momencie wybrania odnośnika, w odczuwalny sposób ułatwiając i przyśpieszając przeglądanie stron. To właśnie zaoszczędzony czas jest głównym hasłem reklamowym aplikacji.

350110266249471937

Jak to działa? Załóżmy, że korzystamy z Twittera, a tam, śledząc wpisy, trafiamy na link, który zapowiada się ciekawie. W klasycznym modelu wybieramy go, uruchamia się przeglądarka (bądź też okno wyboru), strona zaczyna się ładować, czekamy aż się wczyta (albo w tym czasie powracamy do Twittera, by co chwilę przeskakiwać i sprawdzać „czy to już”). Link Bubble podchodzi do tego w inny sposób. W momencie wybrania linku, pojawia się tytułowy bąbelek, który sygnalizuje wczytywanie strony. Zasłania niewielką część ekranu, tak więc dalej możemy spokojnie przeglądać Twittera i wybierać kolejne linki. W momencie gdy strona wczyta się w całości, zostaniemy o tym poinformowani.

Introducing Link Bubble

Podgląd strony również przywołuje na myśl Messengera. Poza znanym gestem zamykania, czyli zrzuceniem ikony w dół, można korzystać z aktywnych narożników na górze ekranu. Domyślnie ustawiono w nich aplikację Facebook oraz skrót do menu udostępniania. Wystarczy jedynie pchnąć wybraną stronę w jeden z rogów, aby skorzystać z danej usługi. Oba skróty możemy zmienić z poziomu opcji.

Link Bubble nie zastąpi w 100% klasycznych przeglądarek. Nie ma zakładek, ulubionych stron, synchronizacji z klientem desktopowym i wielu opcji, jakich można oczekiwać od pełnoprawnej przeglądarki. Nie znajdziemy w niej nawet okna do wpisania adresu. Idealnie sprawdza się jednak jako ich dopełnienie, zwłaszcza dla osób dużo korzystających z mediów społecznościowych, czytników treści i innych aplikacji, zawierających w sobie linki do stron (np. poczta, czat). W ich przypadku Link Bubble sprawdza się idealnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program dostępny jest w dwóch wersjach. Darmowa pozwala zapoznać się z samą ideą, posiada jednak sporo ograniczeń, np. możliwość przypisania jej tylko do jednej aplikacji. Jeżeli jednak pomysł przypadnie Wam do gustu, to wersja Pro obecnie jest przeceniona o 50% i kosztuje 7,49 zł. Link Bubble możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)