Link Bubble: jedna z najciekawszych przeglądarek na Androida

Link Bubble: jedna z najciekawszych przeglądarek na Androida

Link Bubble: jedna z najciekawszych przeglądarek na Androida
Paweł Piskurewicz
16.07.2014 12:31, aktualizacja: 16.07.2014 16:44

Link Bubble nie jest aplikacją nową. Swoją premierę miała kilka miesięcy temu, jednak jak mogliśmy przekonać się na ostatnim HotZlocie, wiele osób wciąż o niej nie słyszało. Warto przyjrzeć się jej bliżej, bo to jedna z najciekawszych przeglądarek dostępnych na Androida. Ponadto właśnie trwa promocja na wersję Pro.

Co wyróżnia Link Bubble na tle innych przeglądarek? Sposób działania i prezentowania treści. Jeżeli ktoś korzysta z Facebookowego Messengera, bez problemu rozpozna charakterystyczne bąbelki. Pojawiają się w momencie wybrania odnośnika, w odczuwalny sposób ułatwiając i przyśpieszając przeglądanie stron. To właśnie zaoszczędzony czas jest głównym hasłem reklamowym aplikacji.

350110266249471937

Jak to działa? Załóżmy, że korzystamy z Twittera, a tam, śledząc wpisy, trafiamy na link, który zapowiada się ciekawie. W klasycznym modelu wybieramy go, uruchamia się przeglądarka (bądź też okno wyboru), strona zaczyna się ładować, czekamy aż się wczyta (albo w tym czasie powracamy do Twittera, by co chwilę przeskakiwać i sprawdzać „czy to już”). Link Bubble podchodzi do tego w inny sposób. W momencie wybrania linku, pojawia się tytułowy bąbelek, który sygnalizuje wczytywanie strony. Zasłania niewielką część ekranu, tak więc dalej możemy spokojnie przeglądać Twittera i wybierać kolejne linki. W momencie gdy strona wczyta się w całości, zostaniemy o tym poinformowani.

Introducing Link Bubble

Podgląd strony również przywołuje na myśl Messengera. Poza znanym gestem zamykania, czyli zrzuceniem ikony w dół, można korzystać z aktywnych narożników na górze ekranu. Domyślnie ustawiono w nich aplikację Facebook oraz skrót do menu udostępniania. Wystarczy jedynie pchnąć wybraną stronę w jeden z rogów, aby skorzystać z danej usługi. Oba skróty możemy zmienić z poziomu opcji.

Link Bubble nie zastąpi w 100% klasycznych przeglądarek. Nie ma zakładek, ulubionych stron, synchronizacji z klientem desktopowym i wielu opcji, jakich można oczekiwać od pełnoprawnej przeglądarki. Nie znajdziemy w niej nawet okna do wpisania adresu. Idealnie sprawdza się jednak jako ich dopełnienie, zwłaszcza dla osób dużo korzystających z mediów społecznościowych, czytników treści i innych aplikacji, zawierających w sobie linki do stron (np. poczta, czat). W ich przypadku Link Bubble sprawdza się idealnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program dostępny jest w dwóch wersjach. Darmowa pozwala zapoznać się z samą ideą, posiada jednak sporo ograniczeń, np. możliwość przypisania jej tylko do jednej aplikacji. Jeżeli jednak pomysł przypadnie Wam do gustu, to wersja Pro obecnie jest przeceniona o 50% i kosztuje 7,49 zł. Link Bubble możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)