LinkedIn już nie dla Windows Phone'a? Nic z tego, Microsoft dla swojego starocia zrobił wyjątek

LinkedIn już nie dla Windows Phone'a? Nic z tego, Microsoft dla swojego starocia zrobił wyjątek11.01.2017 16:19
LinkedIn już nie dla Windows Phone'a? Nic z tego, Microsoft dla swojego starocia zrobił wyjątek

Od kilku miesięcy właścicielem LinkedIn jest Microsoft. Jednym z nowych celów jest integracja najpopularniejszego serwisu społecznościowego do budowania kontaktów biznesowych z systemem Windows 10. Nie oznacza to jednak, że na integrację mogą liczyć użytkownicy Windows Phone, którzy mogli ostatnio sądzić, że zostaną całkowicie pozbawieni aplikacji LinkedIn.

Microsoft poinformował, że starsze wersje aplikacji LinkedIn nie będą już wspierane. Jeśli ktoś nadal będzie chciał mieć dostęp do serwisu, musi zacząć korzystać z nowszych wersji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, podobna praktyka jest także stosowana przez innych. Tylko, że LinkedIn na mobilne okienka pamięta jeszcze czasy Windows Phone 8, a ostatnia aktualizacja została wydana w 2014 roku. W związku z tym, użytkownicy mobilnego Windowsa zostaliby całkowicie pozbawieni aplikacji dającej dostęp do serwisu społecznościowego.

350193434281404353

Mimo iż jak wspomnieliśmy na początku – LinkedIn należy do Microsoftu, to firma z Redmond nie śpieszy się z wydaniem nowej wersji aplikacji na swój mobilny system operacyjny. Tak jak w przypadku innych usług, priorytetem jest Android i iOS. To właśnie użytkownicy konkurencyjnego oprogramowania mogą liczyć na lepsze wsparcie aplikacji oraz bardziej rozbudowane funkcje.

Zanim w sieci zdążyła się pojawić naprawdę duża krytyka od użytkowników LinkedIn na Windows Phone, Microsoft zdążył wydać sprostowanie. Okazuje się, że w przeciwieństwie do starszych wersji na Androida i iOS, ta skierowana na mobilne okienka nie zostanie wyeliminowana i co prawdopodobne, zachowa również wyjątkowo słabe wsparcie.

Możliwe, że posiadacze mobilnego Windowsa otrzymają nową wersję LinkedIn. Będzie to już jednak aplikacja uniwersalna, stworzoną z myślą o urządzeniach z Windows 10 i tylko na nich działająca. Obecnie muszą zadowolić się starą edycją. Oczywiście w naszej bazie znajdzie także LinkedIn na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)