LinkedIn trafia do Windowsa 10: czas na powiadomienia w Centrum Akcji

LinkedIn trafia do Windowsa 10: czas na powiadomienia w Centrum Akcji
Oskar Ziomek

17.07.2017 17:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Sklepie Windowsa 10 pojawia się właśnie nowa aplikacja serwisu LinkedIn, dzięki której do wszystkich jego funkcji będziemy mieć dostęp bezpośrednio z systemu operacyjnego. To wynik współpracy, jaka nawiązana została przez odpowiedzialnych za LinkedIn zarządców z Microsoftem, o czym informowaliśmy jeszcze w grudniu ubiegłego roku – teraz jesteśmy świadkami realizacji ówczesnych planów.

Firmy ustaliły wówczas wspólną wizję dalszego rozwoju i uznały, iż integracja LinkedIna z Windowsem to jeden z kroków, który wydaje się naturalny i przez użytkowników pożądany. Jak sugeruje bowiem w swoich obliczeniach Microsoft, z serwisu LinkedIn z poziomu przeglądarki i jednocześnie Windowsa 10 korzystają miesięcznie miliony profesjonalistów, przez co stworzenie dla nich wygodniejszej w obsłudze aplikacji wydaje się odpowiednim rozwiązaniem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

LinkedIn w formie aplikacji ma być łatwo dostępny z poziomu paska zadań i menu Start, gdzie można będzie przypiąć go w formie dynamicznego kafelka. Nie bez znaczenia pozostaje także integracja z systemowym Centrum Akcji, gdzie mają być na bieżąco wyświetlane powiadomienia między innymi o nowych wiadomościach, aktualnościach oraz osobach, które odwiedziły nasz profil w serwisie. Co istotne, użytkownik ma mieć tutaj możliwość samodzielnego zdecydowania, jakiego typu powiadomienia chce otrzymywać – opcje znajdziemy bezpośrednio w programie, w poświęconej temu zakładce ustawień.

Aplikacja LinkedIn już teraz trafia do użytkowników, jednak jak zawsze w takich sytuacjach, nie wszyscy mogą ją od razu pobrać. By sprawdzić jej dostępność wystarczy odwiedzić Sklep Windowsa, a w nim spróbować ją wyszukać. Jeśli lista wyników nie będzie obejmować oficjalnej aplikacji, oznacza to, że konieczne będzie uzbrojenie się w dalszą cierpliwość – możliwość instalacji pojawi się zapewne w najbliższych dniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)