Linus i Linux tymczasowo na GitHubie

Linus i Linux tymczasowo na GitHubie

05.09.2011 12:50

Ponieważ master.kernel.org wciąż nie został przywrócony do działania po ataku na serwery kernel.org, a przyszedł czas na cotygodniową publikację kodu rc jądra Linuksa, stała się rzecz dość nietypowa.

Linus Torvalds powiadomił, że rozważał nawet pominięcie publikacji jądra 3.1 RC5, ale postanowił jednak tego nie robić i skorzystać z alternatywnego źródła dystrybucji kodu. Torvalds postanowił użyć swojego konta na GitHubie.

Jest to dość odważny krok, gdyż GitHub jest repozytorium publicznym i każdy może podszyć się pod Torvaldsa. Nawet w świecie Open Source ostrożności nigdy za wiele, więc jeśli ktoś nie wierzy, że właścicielem repozytorium jest Torvalds, może skorzystać z narzędzi dostarczonych przez Git aby to sprawdzić. Aby upewnić się, że pobrane pliki rzeczywiście są kodem źródłowym jądra Linuksa, należy zweryfikować podpis tagów i sprawdzić, czy zgadza się publicznym kluczem PGP Torvaldsa.

Jeśli więc komuś doskwiera brak nowej wersji jądra, może pobrać ją z repozytorium git komendą:git pull https://github.com/torvalds/linux.git. Z racji rozmiaru kodu, Torvalds zaleca, by nie forkować kodu w GitHubie i nie obciążać tym samym nadmiernie społecznościowego serwisu. Mniej niecierpiące zwłoki zmiany mogą poczekać, aż repozytorium kernel.org zostanie przywrócone do życia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)