Dream Alone — polskie Limbo z domieszką powtarzalności

Ciekaw jestem ilu z was miało możliwość zagrania w bardzo mroczną ale i również mocno wciągającą platformówkę - Limbo? Ten fenomenalny tytuł skradł serca graczy na całym świecie, unikalnym podejściem do rozgrywki oraz swoistym minimalizmem mechaniki. Od jego premiery minęło już prawie 8 lat, choć w między czasie pewne polskie studio pracowało nad podobnym projektem.

Mam na myśli WarSaw Games które na podczas 5 edycji festiwalu gier indie i retro Pixel Heaven odbywające się w maju 2017 roku, oficjalnie zaprezentowało swoją nową grę.

Fury ThunderJet — tani zestaw 4 w 1 dla początkującego gracza komputerowego!

Chyba każdy gracz ma wbudowany taki dryg że jak trzeba zakupić nowe akcesorium do grania to musem jest przewertowanie czeluści internetu. Zazwyczaj skupiamy się na recenzjach portali technologicznych, czytamy obszerne specyfikacje techniczne lub nauczeni praktyką - wybieramy znane marki i linie sprzętowe. Są też tacy co z pieśnią na ustach są oddani zdaniu swoich ulubionych YouTuberów, ale na szczęście ten trend zanika.

reklama

Crysis - seria pierwszoosobowych strzelanek, która wymęczyła niejeden komputer PC

Ciekaw jestem ilu z Was - graczy, pamięta końcówkę 2007 roku i premierę gry komputerowej która na zawsze zmieniła oblicza branży elektronicznej rozrywki. Oczywiście mowa o Crysis - genialnej grze akcji z elementami strzelania, stworzonej przez studio Crytek, odpowiedzialne m.in za fenomenalnego Far Cry. Mimo prawie 11 lat od swojej głośnej premiery, tytuł ten wciąż może się szczycić świetną grywalnością oraz szatą graficzną której niewielki odsetek tytułów może podskoczyć.

Od lustrzanki do kompaktu, część 6 — Sony A9 potężnym bezlusterkowcem w rękach amatora

Choć w ostatnim wpisie wiedziałem już z jakim modelem wrócę do fotografii hobbystycznej, to doszedłem do wniosku że głupio trochę zakończyć serię szybkim poddaniem się. Zdecydowałem się kontynuować ją, odstając nieco od sztywnych recenzji tego typu urządzeń na rzecz luźnych informacji oraz własnych obserwacji. W końcu nie jestem na tyle wykształcony w kierunku fotografii by moja wiedza opierała się na zawiłych terminologiach. Bliższe mi określenie to - amatorszczyzna

Natomiast nie przeszkadza mi to w zdobywaniu nowych modeli do testów i obserwacji ich działania.

Cuphead — bajeczna platformówka dla masochistów

Niech was nie zmyli tak ponury i poruszający tytuł - ta gra naprawdę jest niesamowicie frustrująca, o tyle ile frustracja w tym wypadku wypada na spory plus. Przed państwem Cuphead - platformowa gra akcji od raczkującego StudioMDHR. Gdy w 2014 roku transmitowano materiał z E3 zobaczyłem cudo nad cudami - wymagającą grę platformową wyścieloną po całości animacjami rodem z lat 30 ubiegłego wieku. Twórcy ostro stanęli na głowie by po trzech latach produkcji wreszcie wydać swoją grę.

reklama

Moonlighter — symulator walecznego sklepikarza

Na moich blogach niejednokrotnie recenzowałem produkcje lekko ocierające się o diablo-podobne klony i charakteryzujące się podobną mechaniką rozgrywki. Całkiem niedawno zetknąłem się z kolejną grą w podobnym schemacie ale posiadającą coś z czym się jeszcze nie spotkałem w tego typu grach - rozbudowany wątek ekonomiczny. Mam oczywiście na myśli tytułowy Moonlighther - rogalik RPG z elementami akcji osadzonej w świecie fantasy. I choć gra ta należy ściślej do gier spod znaku Indie, to im dłużej czasu z nią spędzałem - tym bardziej odnosiłem wrażenie że tak nie jest ...

Extreme Media NPB-1224 — wysoko pojemnościowy powerbank w problematycznie niskiej cenie

Kilka tygodni temu mój znajomy poprosił mnie bym pomógł mu wybrać odpowiedni powerbank. Jego cel był jasny - duża pojemność i jak najmniejsza cena. Nie był zainteresowany szybkim ładowaniem, latarką lub znanym na świecie producentem. Biorąc pod uwagę taką specyfikację wymagań, zdecydowałem że najlepszym wyjściem będzie złożenie zamówienia bezpośrednio z Chin, ale jak się okazało - za dużo czasu nie otrzymałem. Skubaniec oznajmił mi że w przeciągu tygodnia wyjeżdża w kilkudniową trasę rowerową w góry i potrzebuje na gwałt dobrego ogniwa.

reklama

Recenzja gry Overload — odświeżony i pełen akcji Descent w najczystszej postaci!

To wręcz niesamowite uczucie gdy zdajesz sobie sprawę że jedna z pierwszych gier w które grałeś w dzieciństwie, skończyła niedawno 22 lata od swojej premiery. W moim przypadku był do sławny Descent - twór studia Parallax Software i Interplay, rozgrywający się z realiach science-fiction. Fenomenalna strzelanka kosmiczna, bez zasad grawitacyjnych przy ogromnej ilości uzbrojenia i ze świetną ścieżką dźwiękową.

Plantronics BackBeat Go 600 — nieźle brzmiące, bezprzewodowe słuchawki nauszne

Niedawno otrzymałem na czas testów słuchawki bezprzewodowe marki Plantronics. Jest to pierwszy model tej firmy z którym miałem do tej pory do czynienia. BackBeat Go 600 to średnia półka słuchawek nausznych która zdaje się gonić modele z wyższej półki, co można zauważyć w wysokiej klasie wykonania sprzętu oraz oferowanej przez producenta specyfikacji urządzenia. Słuchawki te wspierają łączność bezprzewodową ale oferują również możliwość działania na kablu. Miałem możliwość się nimi trochę pobawić i muszę przyznać że wrażenia są na spory plus.