Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Agar.io — komórkowa fuzja

Po referendalne przeglądanie internetu ma to w sobie że człowiek dobudzający się kubkiem gorącej kawy idealnej, zwraca większą uwagę na detale. I tak było w tym przypadku gdyż moim oczom ukazał się Agar.io — logiczno-taktyczna gra wieloosobowa którą chciałbym Wam polecić w dzisiejszym wpisie.

Agar.io to bardzo wciągający tytuł w którym sterujemy komórką wraz z innymi graczami z całego świata. Nasze główne zadanie to wchłonięcie jak największej ilości pomniejszych komórek i znalezienie się na pierwszej pozycji tabeli wyników. Z racji tego że jest to gra wieloosobowa, pozostali gracze dążą do tego samego a `motyw współzawodnictwa aż wylewa się z gry.

Zasady gry są bardzo proste - zaczynamy jako mała komórka a wchłaniając coraz to więcej innych kropek, stajemy się coraz więksi i ... mniej mobilni (duża masa — mała prędkość). Trzeba jednak bardzo uważać by nie wpaść w pułapkę i dla przykładu znaleźć się między końcem mapy a większym od nas przeciwnikiem. W lewym dolnym rogu ekranu możemy znaleźć informację ile jednostek masy wchłonęliśmy i mniej więcej ocenić w którym miejscu tabeli się znajdujemy. Podczas penetracji mapy natrafimy też na większe komórki, także graczy które możemy zasymilować tym samym znacząco zwiększyć swoją objętość. Uważać trzeba natomiast prócz większych przeciwników na zielone, pokryte kolcami kropki - są to wirusy które po wchłonięciu rozdzielają naszą komórkę na kilka mniejszych które od razu stają się idealnym łupem dla innych graczy.

Oczywiście mając spore rozmiary znacząco zwalniamy i będziemy mięli spore trudności by dopaść pomniejszych graczy w tym celu możemy skorzystać z klawisza SPACJA by podzielić swoją komórkę na pół. Po podziale poruszamy się znacznie szybciej, ale jesteśmy też bardziej podatni na atak. Po mniej więcej 30 sekundach (zależy od wielkości naszej masy), komórki łączą się samoistnie. Mając zgromadzoną dużą ilość masy możemy skorzystać z opcji wystrzelenia jej kawałka (klawisz W) by wspomóc innego gracza/towarzysza w grze zespołowej, lub gdy kierujemy więcej niż jedną komórką użyć klawisza CTRL by wybrać która komórka będzie ta główną sterującą pozostałe.

W grze mamy dostępnych kilka trybów rozgrywki. FFA jest trybem podstawowym w którym walczy każdy z każdym, Team — podzielimy się na trzy zespoły (czerwony, niebieski i zielony) i wchłaniamy przeciwników drużynowo, ale ocierając się o naszego kolegę z drużyny zyskujemy spory spadek prędkości. W trybie Party możemy grać ze znajomymi. Experimental należy do najtrudniejszego trybu i polecam go dla zaawansowanych graczy. W trybie tym na mapie zostają rozmieszczone czerwone kropki które plują w nas masą. Gdy strzelimy w taki wirus własną masą spowodujemy jego przesunięcie na mapie.

Możemy grać jako gość lub rozbudowanej bazy wybrać gotowe już skórki które wpisujemy jako nick naszej postaci. Otrzymujemy także możliwość wybrania na jakim serwerze chcemy grać oraz wybrać opcje które chcemy odznaczyć w rozgrywce.

Gra dostępna jest w wersji przeglądowej oraz na system Android. W serwisie Steam gra oczekuje na akceptację w serwisie Greenlight.

 

urządzenia mobilne gry hobby

Komentarze

0 nowych
ziggurad   13 #1 07.09.2015 14:37

Mój pracodawca poda Cię do sądu.

ADR1991   7 #2 07.09.2015 14:39

wpis o tej grze w sumie już był kilka miesięcy temu.

LamConcept   5 #3 07.09.2015 15:46

Hej, napisałeś o funkcji klawisza Ctrl - czy to obowiązuje tylko z rozszerzeniem?

pocolog   13 #4 07.09.2015 16:30

To już było. Już się znudzić zdążyło...

lordjahu   22 #5 07.09.2015 17:44

@ADR1991 , @pocolog - o kurcze, racja. Ominął mnie blog @Marex8.

  #6 07.09.2015 19:39

W grze często widywałem antypapieskie akcenty: Kulki z nazwami sugerującymi jakoby Jan Paweł II Papież był pedofilem.

ludendorf   7 #7 07.09.2015 21:47

Mobilnie ta gra jest niegrywalna ze względu na kijowe sterowanie. Natomiast w przeglądarce jest cacy

Cajtung   3 #8 08.09.2015 17:59

Polecam wersję mobilną na androida:
Nebulous
Super wciągająca, a najlepszy chyba tryb 15 minutowy.

Saskatchewan   8 #9 08.09.2015 21:17

> "Po referendalne przeglądanie internetu ma to w sobie że człowiek (...) zwraca większą uwagę na detale."

Racja! Strasznie mocno rzuca mi się w oczy brak przecinków w tym wpisie. ;-) A do tego też kilka innych błędów, jak choćby ten na początku, czyli "poreferendalne" pisane oddzielnie.

StarterX4   11 #10 04.10.2015 02:47

Bardziej polecam mitosis (na steamie), 1000 razy lepsze :P