Inteligentne zegarki i opaski sportowe
liczba publikacji: 9pierwszy wpis: 14 Czerwca 2015ostatni wpis: 4 Marca 2021

Testy smartopasek, zegarków i innych akcesoriów

Xiaomi Mi Watch - smart zegarek dla aktywnych, którym niestraszny brak NFC

Elektronika ubieralna ostatnimi czasy nie zaskakuje już niczym nowym. Rynek zalewają urządzenia, które od lat - jak mantra - są powtarzalne i nic rewolucyjnego do tej materii nie wnoszą. Oczywiście pojawiają się drobne przecieki o cyfrowych ekranach okularów czy inteligentnej bieliźnie ładującej akumulatory smartfonów za pomocą moczu, ale będzie to swoista nisza niż szeroko pojęta sprzedaż.

MiVia Run 350 — tani smart-zegarek dla biegaczy już bez wsparcia producenta!

W swojej "blogerskiej" karierze, miałem możliwość przetestowania wielu inteligentnych zegarków oraz opasek sportowych. I choć jestem raczej zwolennikiem nagiej ręki to w przypadku tych drugich - w związku ze specyfiką mojej nowej pracy - wreszcie się do nich przekonałem. Tym co zawsze stawiałem na pierwszym miejscu przy wyborze inteligentnych zegarków był czas pracy na jednym ładowaniu. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć fenomenu super atrakcyjnego zegarka w momencie jego ładowania każdego dnia lub nawet po paru godzinach.

Xiaomi Mi Band 3 — drobna ewolucja, bez sporej rewolucji

Na początku czerwca swoją premierę miała nowa opaska, chińskiej marki - Xiaomi. Będące kontynuacją serii Mi Band urządzenie, zostało przedstawione z nieco odświeżonym wyglądem lecz postawiono na tę samą funkcjonalność. Tak się złożyło że od ponad miesiąca korzystam z tego modelu i wreszcie nadszedł czas na pewne podsumowania. Wielu potępiło markę za tak drastycznie niską ilość zmian względem poprzedników. Wystarczy sobie przypomnieć jak wiele dzieliło pierwszą opaskę od

"Pora spalić nieco tłuszczu" vs nowa smart-opaska. Samsung Gear Fit2 Pro w praktyce!

Nie jestem "już" wielkim miłośnikiem opasek sportowych lub smart-zegarków. Dla mnie ta moda już minęła, mimo kilku twardo trzymających się marek na rynku elektroniki ubieralnej. Z jednej strony otrzymujemy urządzenie pełniące świetną rolę przy powiadomieniach z telefonu, a z drugiej wspomaga nasze codzienne aktywności - polecając trening lub zachęcając do wypicia szklanki wody.

Huami Amazfit Arc — niby coś nowego, a to kolejny MiBand

Tym razem to nie Wojtkowi a mi udało się otrzymać na testy smart-opaskę marki Amazfit. Tym samym rodzina została skompletowana a ja otrzymałem możliwość jej przetestowania. Szczerze powiedziawszy nie miałem wielkiego parcia na tę opaskę, ale gdy jest możliwość czegoś przetestowania to jestem otwarty na propozycje. Od sklepu gearbest z którym współpracowałem, otrzymałem na okres testów inteligentną opaskę Amazfit Arc.

Męska elegancja i funkcjonalność. Smartwatch Samsung Gear S3 Frontier

Współpracy z marką Samsung ciąg dalszy. Tym razem zdecydowałem się na testy smart-zegarka tej firmy, a konkretnie modelu Gear S3 Frontier. Nie jestem fanem tego typu technologii, gdyż priorytetem w ich działaniu są dla mnie długi czas pracy i wysoka jakość wykonania, a na rynku mobilnych takich urządzeń się niestety nie spotyka za często. Do tej pory miałem możliwość przetestowania kilku opasek sportowych a także kilku modeli inteligentnych zegarków, znanych i tych mniej - firm.

Pebble Watch a personalizacja zegarka

Czym jest Pebble Smartwatch rozpisywać się chyba nie trzeba. Dla mniej zorientowanych podpowiem że jest to model inteligentnego zegarka dla mniej wymagających oraz dla tych ceniących sobie długą pracę na jednym ładowaniu (więcej na stronie producenta ).Od dobrego miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszego typu tegoż modelu - Pebble. Jest to prosty, plastikowy zegarek który posiada wystarczające dla mnie funkcje i możliwość otrzymywania powiadomień.