Lubisz wyzwania? Spróbuj przeżyć w trybie Survival Mode w Fallout 4

Lubisz wyzwania? Spróbuj przeżyć w trybie Survival Mode w Fallout 4

Lubisz wyzwania? Spróbuj przeżyć w trybie Survival Mode w Fallout 4
30.03.2016 11:29

Poziom trudności w Fallout 4 był dla Ciebie za niski? Twórcy przygotowali specjalny tryb – Survival Mode. Teraz przeżycie w postapokaliptycznym świecie będzie prawdziwym wyzwaniem. Będziemy musieli dbać o kondycję naszego bohatera, dostarczając mu pożywienia, zapewniając odpowiednią ilość snu i lecząc go z chorób.

Największą trudnością w Survival Mode będzie po porostu przeżycie. Bethesda zdecydowała się na usunięcie opcji szybkiej podróży, do każdego miejsca będziemy musieli dojść lub dobiec. Cały czas będziemy musieli również dbać o dostarczenie odpowiedniej ilości pożywienia i wody. W przeciwnym razie bohater zacznie odczuwać zmęczenie, co negatywnie przełoży się na ilość punktów w V.A.T.S i długość sprintu. Nie będzie tak łatwo, należy uważać jakie pokarmy przejmujemy. Niektóra żywność będzie miała negatywny wpływ, może pogłębić zmęczenie lub nawet wywołać chorobę.

Obraz

Zachorujemy nie tylko od złego pożywienia, ale również od przyjęcia zbyt dużej dawki promieniowa lub od brania narkotyków. W celu wyzdrowienia będziemy zmuszeni do przyjęcia odpowiednich antybiotyków. W Survival Mode najlepszym wyjściem jest trzymanie się jak najdalej od skażonych miejsc. Oczywiście napromieniowanie zmniejszymy korzystając ze środka AntyRad, ale jego zażycie zwiększy zmęczenie, a więc będziemy bardziej podatni na choroby.

Zmniejszona zostanie pojemność ekwipunku, będziemy nosić przy sobie znacznie mniej sprzętu. Ma to nakłonić gracza do dokładnego przemyślenia jaki sprzęt ze sobą zabrać. Dodatkowo amunicja także będzie wpływać na wagę naszego bagażu. Sen będzie jednym z ważniejszych elementów. To właśnie tylko kładąc się spać zapiszemy stan gry. Ważna będzie również jakość łóżka, im wyższa tym możemy liczyć na uzyskanie lepszych premii po przebudzeniu się. Walki z przeciwnikami będą trudniejsze, zwłaszcza na początku często jedyną opcją będzie ucieczka. Pojawi się nowa umiejętność – Adrenalina, wraz z zabiciem kolejnych wrogów będą zwiększały się zadawane obrażenia. Niestety, jeśli pójdziemy spać, punkty Adrenaliny zostaną wyzerowane i zabawa zacznie się od nowa.

Survival Mode dostępny jest w wersji beta najnowszej aktualizacji, obecnie tylko na platformie Steam. Do pojawienia się pełnej wersji mogą pojawić się zmiany, możliwe, że dostaniemy dodatkowe utrudnienia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)