Powody dla których kupię Oukitela WP10

Sprzedaż Oukitela WP10 rozpoczęła się w listopadzie tego roku, model ten zapowiedziany został jako pierwszy na świecie wytrzymały smartfon obsługujący sieć 5G. Oukitel wciąż promuje swój najnowszy model, dając innym producentom wytrzymałych telefonów jak Ulefone, czy DOOGEE twardy orzech do zgryzienia.

Telefon jak wspomniałem obsługuje sieć GSM piątej generacji, w 2020 roku popularność sieci 5G osiągnęła nowy poziom.

WP10 — Pierwszy wytrzymały smartfon z obsługą sieci 5G od Oukitel

Smartfonów obsługujących sieć 5G wciąż przybywa, i coraz liczniejsze grono producentów zaczyna wpuszczać na rynek swoje pierwsze modele obsługujące sieć GSM piątej generacji. Jednym z takich producentów jest Oukitel która właśnie wprowadza na rynek swój pierwszy wytrzymały smartfon 5G model WP10.

Jednocześnie ze względu na zwiększone zużycie energii przez telefony korzystające z 5G, model WP10 jest przez baterią o pojemności aż 8000 mAh.

Cubot Note 20 — Smartfon z NFC za 350 zł!

Ostatnio opublikowałem recenzję Cubot P40, będącego jednym z najtańszych na rynku smartfonów z modułem NFC do płatności mobilnych. Dziś przyszła kolej na inny bardzo tani telefon także marki Cubot mianowicie Note 20, który również wyposażono w moduł NFC. Sprawdźmy co jeszcze ma do zaoferowania ten wyceniony na zaledwie 350 zł telefon.

Recenzja dostępna także na YouTube:

Wygląd i wykonanie

Smartfon ma wymiary 155,8x77x9,1mm i waży aż 200g, jest więc mimo bardzo zbliżonych do Cubota P40 wymiarów, jest od niego aż o 16 gramów cięższy.