Mac mini M1 ma problemy z ekranami. Wyświetla "różowe kwadraty"

Mac mini M1 ma problemy z ekranami. Wyświetla "różowe kwadraty"

fot. Twitter/@FatihVidyograf
fot. Twitter/@FatihVidyograf
Arkadiusz Stando
22.02.2021 13:43, aktualizacja: 06.03.2024 21:42

Począwszy od premiery Mac Mini M1 w listopadzie, użytkownicy zgłaszają problemy z ekranami zewnętrznymi. Chodzi o pojawianie się "różowych kwadratów lub pikseli" na wyświetlaczach.

Apple przyznaje, że wie o problemie. Niestety jest nadal badany i jak widać kolejna aktualizacja nie wprowadziła poprawki. Co więcej, problem pojawia się niezależnie od rodzaju wykorzystanego złącza. W przypadku zastosowania HDMI występuje jednak częściej, niż w przypadku Thunderbolt.

Apple nie podaje żadnych konkretnych ram czasowych, więc nie wiadomo kiedy spodziewać się naprawy. Informacja pojawiła się 19 lutego, a więc ponad tydzień po wydaniu ostatniej aktualizacji macOS Big Sur (11.2.1). Tym samym można się domyślać, że poprawki w niej nie wdrożono. Niewykluczone, że wersja 11.3 rozwiąże problemy, ale nie jest to potwierdzona informacja.

Jeśli trafiliście na opisywany problem, aktualnie Apple proponuje wykonać kilka kroków:

  • Wprowadź urządzenie w stan uśpienia
  • Odczekaj dwie minuty i obudź Maca
  • Odłącz przewód HDMI/Thunderbolt
  • Ponownie podłącz przewód wyświetlacza
  • Dostosuj rozdzielczość wyświetlacza w ustawieniach systemowych

Problem pojawiających się różowych pikseli nie jest jedynym problemem Maca mini M1. Począwszy od premiery urządzenia, użytkownicy zgłaszali między innymi problemy z dostępnością niektórych rozdzielczości. Z tego względu tzw. "ultrawide" lub niedawno wprowadzone "super ultrawide" są tymczasowo niedostępne w Macu mini M1. Część użytkowników miała problem także z połączeniem poprzez USB-C.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)