Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

GetSimple cms - czyli, prosty i szybki.

Testowałem wiele systemów cms: Joomla, PHP Fusion, Quick cms, ...* . Są to systemy bardzo dobrze zbudowane pod względem języka.

Joomla - ma mnóstwo opcji edycji, gotowych szablonów, opiera się o baze danych, jednak jest dość skomplikowana. Gdybym zrobił dla kogoś stronę opartą właśnie o Joomla to ta osoba by się nie połapała, bez przeczytania książki, czy jakiegoś kilkunastostronicowego poradnika.

reklama

PHP Fusion - jest już prostszy, ale nadal nie ma pewnych podstawowyh funkcji, a jego szablony pod względem kodu są trudne do zrozumienia i wymagają dużo czasu do opanowania.

Quick cms - znam osobę, która właśnie z niego korzysta i to w nim tworzy strony, które potem sprzedaje ( płaci się głównie za szablon nie za Quick cms, ponieważ ta osoba korzysta z wersji darmowej ). Jednak w wersji darmowej brakuje wielu funkcji, a wersj płatne kosztują kilka set złotych. Kiedyś wersja ext kosztowała 800zł teraz najwyraźniej potaniała na 299zł. Ale, wróćmy do tematów braków w każdej z wersji. Jest to przedewszystkim brak wtyczek. Jednak są też plusy jak np: brak MySQL, oraz łatwość w migracji strony.

[img-3]
Jednak tylko ten według mnie nadaje się do tworzenia małych portali, czyli GetSimple. Jest to bardzo prosty cms oparty o licencji open solution. Tworzenie w nim szablonów jest super szybkie, a jakie kolwiek drobne poprawki wprowadza się szybko, nie trzeba przekopywać się przez dziesiątki plików css, czy php. Następną super sprawą jest obecność wtyczek, które niestety musimy tworzyć sami, jednak dla sprawnego webmastera to pestka. Tutaj macie wersję demo. Wg mnie największym minusem jest skromna dokumentacja i jej angielska wersja. Musimy jednak pamietać że, aby się przekonać o plusach i minusach każdego z tych systemów musimy je przetestować.

* - tak naprawdę testowałem o wiele więcej systemów cms, jednak wybrałem tylko te które mi wydały się najlepsze

Zapraszam na oficjaną stronę mojego bloga http://maciekszpak.blogspot.com/
 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze