Magic Leap obiecuje wprowadzenie wspomaganej rzeczywistości pod strzechy

Magic Leap obiecuje wprowadzenie wspomaganej rzeczywistości pod strzechy

21.10.2015 09:48

Niewiele technicznych innowacji ostatnich czasów utrzymywanychjest w takiej tajemnicy, zarazem budząc takie nadzieje, co MagicLeap – przełomowa metoda wizualizacji wirtualnych obiektów wrzeczywistej przestrzeni, w którą wielcy inwestorzy z DolinyKrzemowej, na czele z Google, włożylijuż ponad pół miliarda dolarów. Wygląda na to, że to cudobędziemy mogli zobaczyć już w przyszłym roku – w opuszczonejfabryce Motoroli na Florydzie opracowywany jest proces produkcjimasowej urządzenia, które sprawi, że cały świat stanie sięnaszym ekranem.

Podczas konferencji WSJD w Kalifornii Rony Abovitz, prezes MagicLeap, podzielił się z publicznością najnowszymi informacjami natemat swojego wynalazku. Na pewno urządzenie to nie będzie drogie iniedostępne, ma być produkowane w milionach. Abovitz opisał jejako mały, samodzielny komputerek, z którego ludzie nie będą siękrępowali publicznie korzystać – czyżby oznaczało to, że tensystem wspomaganej rzeczywistości nie będzie potrzebował żadnychspecjalnych gogli? Na złożonych przez startup wnioskachpatentowych, dotyczących płaskiego falowodu z elementamidyfrakcyjnymi, widać ludzkie postacie w prostych okularach,znacznie dyskretniejszych niż microsoftowe Hololens.

Wiadomo też już, że Magic Leap opracowuje własny pakietnarzędzi dla programistów i już zaprosił pierwszych deweloperówdo swoich biur, by podczas hackathonów zaczęli tworzyć pierwszeaplikacje. Jak do tej pory powstała prosta gra, pozwalająca narzucanie tam i z powrotem piłki, projektor wirtualnej dłoni orazcyfrowy piec, uczący przygotować makaron z serem. Coraz bardziej towszystko wygląda na pomysł rodem z anime Denno Coil, gdzie osnowąopowieści jest właśnie wspomagana rzeczywistość, dostępna przeztakie nierzucające się w oczy okulary.

Magic Leap | Demos: Everyday Magic with Mixed Reality

Docelowo Magic Leap ma stać się uniwersalną platformą dlawizualnego przetwarzania danych, która miałaby zastąpić namsmartfony z ich małymi ekranikami. Wszystko to, co możesz zrobićna smartfonie, będziesz mógł zrobić z Magic Leap –stwierdził dyrektor ds. treści startupu, Rio Caraeff. Na powyższymwideo widać jednak, że jest tego sporo więcej – wirtualny roboti model Układu Słonecznego w przestrzeni to jednak więcej, niż dasię wycisnąć ze smartfonu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)