Mają ogromne fortuny, a nie potrafili się zabezpieczyć w sieci. Oto najnowsze ofiary hakerów

Mają ogromne fortuny, a nie potrafili się zabezpieczyć w sieci. Oto najnowsze ofiary hakerów

Lady Gaga, jedna z ofiar ataku, fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic
Lady Gaga, jedna z ofiar ataku, fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic
13.05.2020 11:52

Madonna, Lady Gaga, Elton Jon, U2, Drake, Rod Stewart, Robert De Niro, LeBron James. Co mają ze sobą wspólnego? Oprócz tego, że są sławni i bogaci – stali się ofiarą hakerów. A konkretniej – ich poufne dane. Wykradziono 756 gigabajtów danych.

Wyciekły prywatne dane Lady Gagi, Madonny i wielu innych

Grubman Shire Meiselas & Sacks to jedna z największych firm prawniczych, która zajmuje się reprezentowaniem wielu sław showbusinessu, w tym filmu, sportu czy muzyki.

Hakerzy doprowadzili do zablokowania strony, jak również twierdzą, że weszli w posiadanie aż 756 gigabajtów danych z serwerów, w tym kontraktów celebrytów oraz ich prywatnych adresów e-mail.

Sprawcy ataku żądają okupu, ale Grubman nie podał kwoty, jaką usłyszał od hakerów. Nie wiemy również, czy firma w ogóle ma zamiar negocjować. Co ciekawe, atak ten dotknął nie tylko sławy branży rozrywkowej, lecz także firmy Sony i Activision.

Kancelaria prawnicza powiadomiła swoich klientów i pracuje obecnie z "czołowymi ekspertami od cyberbezpieczeństwa, aby rozwiązać ten problem".

Kim są atakujący?

Ataku typu ransomware dokonała organizacja, która nazywa się REvil/Sodinokibi. Poprzednio była zaangażowana w tego samego rodzaju operację w styczniu. Dotknęła ona firmę Travelex, zajmującą się rynkiem walutowym.

Sytuacja, w jakiej znalazło się Grubman Shire Meiselas & Sacks jest trudna. Jeśli firma nie zapłaci okupu, to najpewniej dane celebrytów pojawią się w sieci. Natomiast jeśli uiści opłatę, to jedynie będzie mogła mieć nadzieję, że hakerzy tych informacji nie upublicznią i je skasują.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)