Malwarebytes przez pomyłkę udostępnione jako dodatek do Firefoksa

Malwarebytes przez pomyłkę udostępnione jako dodatek do Firefoksa

Malwarebytes przez pomyłkę udostępnione jako dodatek do Firefoksa
Oskar Ziomek
15.01.2018 16:25

Wśród dodatków dostępnych dla Firefoksa pojawiła się eksperymentalna wersja Malwarebytes, co ciekawe dość niespodziewanie i bez dodatkowych informacji na stronie producenta. Polegając wyłącznie na jednozdaniowym opisie w Firefox Add-ons stwierdzić można, że dodatek ma wykrywać i chronić przed szkodliwymi elementami w Sieci, ale szczegóły jego działania nie są jeszcze znane.

Po instalacji zyskujemy dostęp do kilku podstawowych ustawień, które podzielono na karty. W pierwszej skontrolować można ustawienia zabezpieczeń (domyślnie wszystkie włączone),zaś w drugiej zarządzać wyjątkami – witrynami, podczas przeglądania których nie jesteśmy zainteresowani ochroną. Pojawią się tu w formie listy strony, które ręcznie wykluczymy z poziomu panelu dodatku obok paska adresu, podobnie jak choćby w przypadku blokerów reklam.

Obraz

Dodatkowe informacje pojawiły się ostatecznie na forum Malwarebytes, gdzie firma potwierdziła prace nad dodatkiem: Pracowaliśmy nad rozszerzeniem dla Firefoksa, aby móc rozpocząć wewnętrzne testy Beta tego rozwiązania. Wczesna dostępność, choć niezamierzona, wciąż zawiera niedoróbki, bo miała być przeznaczone tylko dla pracowników Malwarebytes. Jednakże, skoro wyszła już na jaw, zachęcamy by ją testować i dostarczać nam informacje zwrotne.

Malwarebytes potwierdza także przy tym, że rozważane jest stworzenie dodatków również do innych przeglądarek, ale są to plany na daleką przyszłość. Pierwszy na tapecie pozostaje Firefox, ale tutaj również nie potwierdzono żadnych terminów. W wersji Beta dodatek pozostaje dostępny do pobrania ze strony z rozszerzeniami dla przeglądarki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)