Mapy Google z nową funkcją. Ułatwienia dla niewidomych i niedowidzących

Mapy Google z nową funkcją. Ułatwienia dla niewidomych i niedowidzących

Mapy Google. Ułatwienia dla niewidomych
Mapy Google. Ułatwienia dla niewidomych
Redakcja
14.10.2019 10:06

Mapy Google to niezwykle popularna usługa, która cały czas się rozwija i stawia na innowacje. Kolejną nowa opcja skierowana jest do osób niewidomych i niedowidzących. Nowe funkcje z pewnością pomogą wszystkim osobom, które mają problemy ze wzrokiem.

Usługa została wzbogacona o nowe funkcje, które umożliwią pokonywanie pieszych tras z bardziej szczegółowymi wskazówkami głosowymi oraz nowego rodzaju komunikatami. Dzięki nim, osoby korzystające z map Google dowiedzą się m.in. o odległości dzielącej ich od przeszkody czy ruchliwej trasy. Użytkownicy będą też otrzymywać na bieżąco informacje, czy podążają odpowiednim pasem i stroną.

Detailed Voice Guidance Comes to Google Maps

Nowe funkcje dla osób niewidomych i niedowidzących trafiły do aplikacji Mapy Google na systemy Android i iOS. Aktualnie nowa usługa dostępna jest w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych, jednak Google zapowiedziało, że będzie ją wprowadzać także w innych krajach.

Przypomnijmy, że niedawno do Map Google trafił tryb incognito. Wprowadził on kilka zmian dotyczących prywatności. Jedną z nich jest umożliwienie korzystania z nawigacji bez zapisywania historii odwiedzonych miejsc i trasy przejazdu.

Mapy Google można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)