Mapy Google zaskakują błędem udostępniania lokalizacji

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

29.12.2021 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google mają usterkę, w wyniku której nie da się wygodnie udostępniać lokalizacji innym osobom - wynika ze zgłoszeń użytkowników. Problem dotyczy opcji udostępniania na nieokreślony czas.

Serwis PhoneArena donosi o problemach użytkowników Map Google z udostępnianiem lokalizacji. Chodzi o funkcję, dzięki której korzystający z Map Google ma możliwość przekazywania na bieżąco swojej lokalizacji na mapie innym. To funkcja, która może się przydać przede wszystkim w rodzinie. Zależnie od ustawienia opcja może działać przez pewien określony z góry czas lub do momentu ręcznego wyłączenia.

Okazuje się, że problemy dotyczą tylko tego drugiego wariantu i wyłącznie niektórych sytuacji. Użytkownicy Map Google deklarują, że próbują włączyć udostępnianie na nieokreślony czas kolejnemu użytkownikowi i funkcja po prostu nie działa. Co ciekawe problem nie występuje konsekwentnie, a stosunkowo mała liczba zgłoszeń na oficjalnym forum może sugerować, że błąd generalnie pojawia się raczej rzadko.

Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli w najbliższym czasie ktoś natrafi na podobny problem u siebie w Mapach Google - nie będzie wyjątkiem. Można zakładać, że producent jest już świadomy usterki i prace nad poprawką, o ile już nie trwają, rozpoczną się w najbliższych dniach. Warto pamiętać, że przez okres świąteczny i Nowy Rok wiele firm reaguje z opóźnieniem na błędy zgłaszane przez użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)