Mapy Google zmienią się na lepsze. Niektórzy widzą już nowy interfejs

Mapy Google zmienią się na lepsze. Niektórzy widzą już nowy interfejs

Mapy Google mogą otrzymać odświeżony interfejs, fot. Getty Images
Mapy Google mogą otrzymać odświeżony interfejs, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
04.02.2021 15:37, aktualizacja: 04.02.2021 16:54

Mapy Google już niedługo mogą dostać kolejną aktualizację związaną z interfejsem. Jak się okazuje, niektórzy użytkownicy już teraz w ramach testów mogą obserwować nowy ekran planowania trasy, który jest bardziej czytelny od dotychczasowego. Pozbyto się tu znanych od lat przycisków, które pozwalały zmieniać propozycje tras w zależności od środka lokomocji.

Zmiana dotyczy mobilnej wersji Map Google, a o szczegółach pisze XDA Developers. Jak widać na załączonych zrzutach ekranu, niektórzy już teraz widzą nową formę etapu planowania trasy. Po wybraniu celu, Mapy Google pokazują możliwe opcje dojazdu na dole, w formie rozwijanej listy i to tutaj należy wybierać pomiędzy dojazdem samochodem, rowerem czy komunikacją publiczną.

Od lewej: "nowy" i obecny interfejs Map Google, fot. XDA Developers.
Od lewej: "nowy" i obecny interfejs Map Google, fot. XDA Developers.

Niestety, nowy widok nie przypadnie wszystkim do gustu. Odświeżona forma prezentacji danych powinna spotkać się z zadowoleniem podróżujących, którzy w większości przypadków planują trasę z myślą o jednym środku transportu, ale osoby często podróżujące na różne sposoby z pewnością nie będą zadowolone z konieczności przewijania nowej listy, by porównać czas dojazdu między samochodem, pociągiem czy pieszą wędrówką.

Nie zmienia to jednak faktu, że na obecnym etapie mowa jest tylko o testach. Trudno powiedzieć, czy Mapy Google rzeczywiście zmienią się w ten sposób, a jeśli tak – kiedy to będzie. Warto przypomnieć, że do użytkowników trafia równolegle odświeżony interfejs Street View. Po zmianach ekran dzielony jest na dwie części, co pozwala łatwiej odnaleźć się w terenie. Więcej na ten temat można przeczytać w odrębnej publikacji.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)