Masz chłodzenie AiO MSI MAG CoreLiquid 240R lub 360R? Ruszyła akcja naprawcza

Masz chłodzenie AiO MSI MAG CoreLiquid 240R lub 360R? Ruszyła akcja naprawcza

Układ chłodzenia AiO MSI MAG CoreLiquid 240R.
Układ chłodzenia AiO MSI MAG CoreLiquid 240R.
Źródło zdjęć: © materiały prasowe | MSI
Przemysław Juraszek
09.03.2022 19:59, aktualizacja: 10.03.2022 06:50

MSI informuje, że w pewnej części układów chłodzenia cieczą typu AiO może dochodzić do powstawania osadów znacząco obniżających efektywność działania.

Według MSI problem dotyczy tylko małej liczby urządzeń, ale mimo to firma ogłosiła program zwrotów dla danej serii produktów obejmujący bezpłatny odbiór od klienta.

Wytrącanie się osadów jest wysoce niepożądanym zjawiskiem w pętlach AiO mogącym prowadzić znaczącego pogorszenia osiągów lub w skrajnym przypadku i uszkodzenia blokopompki. MSI pisze w swoim przykładzie, że jeśli temperatura procesora w spoczynku nie nie wynosi poniżej 60 stopni Celsjusza, a układ chłodzenia jest poprawnie zamontowany to niestety mamy do czynienia z wadliwą sztuką.

Warto zaznaczyć, że MSI będące nowym graczem w tym segmencie (są dopiero od 2020 roku) jako samo w sobie nie produkuje układów chłodzenia, tylko zamawia je od producenta ODM, którym w tym przypadku jest Astek. Ta firma jest też podwykonawcą układów AiO dla innych firm, ale jak dotąd brak informacji o problemach u innych producentów.

MSI stworzyło dedykowaną stronę, na której można wpisać numer seryjny AiO lub gotowego komputera wyposażonego w rzeczony układ chłodzenia. Jeśli produkt będzie należał do podejrzanej partii, to wtedy firma przyśle zamiennik wraz z etykietą do odbioru wadliwej sztuki.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)