Masz dość aplikacji Facebooka? Sięgnij po lepsze rozwiązania

Masz dość aplikacji Facebooka? Sięgnij po lepsze rozwiązania

Masz dość aplikacji Facebooka? Sięgnij po lepsze rozwiązania
27.12.2017 20:34

Ponad 100 mln pobrań Messengera Lite to dobitny dowód, że głównemu komunikatorowi Facebooka daleko do ideału. Wystarczy przeczytać opinie użytkowników w Google Play, by zrozumieć, że aplikacja Facebook prezentuje równie niski poziom, a niezadowolonych osób ciągle przybywa. Jest jednak ratunek i wcale nie musimy przenosić się na inny portal społecznościowy.

Przeglądając opinie użytkowników w Google Play, napotkamy niemal tylko negatywne komentarze, z których znacząca część zawiera najniższą ocenę – 1/5 gwiazdek. Oczywiście pełno jest osób narzekających, że aplikacja działa wolno i zauważalnie drenuje akumulator.Sytuacja pogorszyła się jeszcze po wydaniu ostatnich aktualizacji. Zaczęły pojawiać się komentarze, że Facebook wcale się nie uruchamia, że żąda numeru telefonu i zdjęcia do weryfikacji, a czcionka stała się nieczytelna. Jeszcze inni nie mogą edytować komentarzy, obejrzeć filmików lub dodać zdjęcia. Na wygodne korzystanie z Facebooka na smartfonie.

Facebook Lite

Świetną alternatywę oferuje sam Facebook. Dla użytkowników ze słabszymi smartfonami lub dla tych, którzy muszą oszczędzać transfer danych, przygotowany został Facebook Lite. Musimy pobrać niecałe 2 MB, by móc cieszyć się tą aplikacją, która opiera się na odchudzonej mobilnej stronie Facebooka.

Facebook Lite nastawiony jest na prosty, minimalistyczny interfejs, bez zbędnych wodotrysków i wszystkich dodatków, które mogłyby negatywnie wpłynąć m.in. na zużycie danych komórkowych. Podobnie jak w głównej aplikacji, poszczególne sekcje zostały podzielone na ekrany, między którymi przełączamy się za pomocą przycisków umieszczonych na górze. Co cieszy, bezpośrednio z poziomu aplikacji możemy korzystać z czatu Facebooka, bez potrzeby sięgania po Messengera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja obsługuje powiadomienia, działa odczuwalnie szybciej od tej głównej, a dodatkowo nie obciąża tak mocno smartfonu. Przesiadając się na Facebooka Lite odczujemy większą wydajność oraz dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

Metal for Facebook

Nie musimy sięgać po oficjalne narzędzia Facebooka. Wartą uwagi alternatywą jest aplikacja Metal for Facebook. Aplikacja w założeniach ma zapewnić dostęp do niebieskiego portalu społecznościowego, oferując przy tym bogatą listę funkcji, ale bez wad podstawowej aplikacji Facebooka.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Metal for Facebook zapewnia dostęp do mobilnego Facebooka, który jest bardzo zbliżony do wersji dostępnej z poziomu przeglądarki. Mamy jednak obsługę powiadomień bezpośrednio w aplikacji, a między poszczególnymi sekcjami możemy przełączać się z poziomu dodatkowego menu. Zyskujemy więc szybki dostęp do głównej tablicy, profilu, wyszukiwarki, zaproszeń, wiadomości, wydarzeń, grup i prowadzonych stron. Na wiadomości odpowiemy bez instalowania Messengera. Dodatkowo możemy podłączyć jeszcze konto z Twittera, mając obsługę kont na dwóch portalach w jednej aplikacji.

Bez instalowania aplikacji

Na smartfonie do Facebooka można zyskać dostęp także korzystając z przeglądarki internetowej, a dodatkowo obsługiwane mogą być powiadomienia (poprawnie działa m.in. na Google Chrome). Oczywiście nie jest równie wygodnie jak w przypadku oddzielnej aplikacji, ale jeśli rzadko zaglądamy na Facebooka, to zalogowanie się w przeglądarce może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Należy wiedzieć, że nie wszystkie przeglądarki poprawnie obsługują Messengera. Chociażby Google Chrome stara się przekierować do Messengera, blokując możliwość pisania bezpośrednio na mobilnej stronie. Wystarczy jednak korzystać z chociażby Opery, a czat będzie dostępny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)