Masz konto na Facebooku? Rzuć okiem na swoją oś czasu...

Masz konto na Facebooku? Rzuć okiem na swoją oś czasu...

Redakcja
26.06.2012 10:23

Facebook postanowił być tak miłym i zamienić dane kontaktowe, a dokładniej e-mail swoich użytkowników na karcie profilu... oczywiście na adres własnej skrzynki pocztowej.

Dlatego każdy użytkownik serwisu społecznościowego powinien sprawdzić, czy domyślnie w swoim profilu nie został ustawiony adres e-mail w domenie @facebook.com. Aby cofnąć nieczystą zagrywkę społecznościowego giganta należy wejść na swój profil do zakładki „Zaktualizuj informacje” i na dole strony, w bloku „Dane kontaktowe” wybrać opcję edycji danych. Następnie odznaczyć opcję pokazywania jedynie słusznego adresu e-mail na osi czasu.

Czym grozi pozostawienie zmiany? Wiadomości od użytkowników nie będą przychodziły na preferowany przez nas adres email, a własnie na ten, obsługiwany przez Facebooka. Wszystkie pozostałe adresy e-mail, które użytkownik wpisał wcześniej są domyślnie ukryte przed innymi użytkownikami.

Zmianę domyślnego adresu e-mail można tłumaczyć na dwa sposoby: albo Facebook jest tak dobroduszny i chce ochronić nasze „codzienne” skrzynki pocztowe przed spamem, albo firma postanowiła bardzo dobitnie pokazać, że z danymi użytkowników możne zrobić wszystko, co jej się żywnie podoba. Bez względu na powód takiej zamiany Facebook dołączył do szacownego grona firm, które wiedzą lepiej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)