Masz Nintendo Switch? Lepiej zabezpiecz konto, bo je stracisz (poradnik)

Masz Nintendo Switch? Lepiej zabezpiecz konto, bo je stracisz (poradnik)

Jak najszybciej włącz weryfikację dwuetapową konta Nintendo, fot. leungchopan/Shutterstock
Jak najszybciej włącz weryfikację dwuetapową konta Nintendo, fot. leungchopan/Shutterstock
21.04.2020 12:04

Życie znajduje sposób... mówił Dr. Ian Malcolm w Jurassic Park. Tak, znajduje sposób, by ukraść Ci konto, jeśli go odpowiednio nie zabezpieczysz. W internecie pojawiły się teraz doniesienia o tym, że dokonano wielu włamań na konta Nintendo Switch, a powagi sytuacji dodaje również fakt, że taka sytuacja dotknęła niedawno jednego z dziennikarzy Ars Technica.

Używasz Nintendo Switch? Lepiej zastosuj weryfikację dwuetapową, bo możesz stracić konto

W kwietniu, a szczególnie w minionym weekendzie użytkownicy Switchów zauważyli dużą liczbę maili z powiadomieniami sugerującymi, że na ich konta zalogowały się osoby postronne.

Nie wiadomo, czy doszło do jakiegoś wycieku danych i jaki zasięg ma cały ten proceder. Nintendo jeszcze nie wypowiedziało się w tej sytuacji.

Oficjalna witryna Nintendo, niestety niedostępna w j. polskim, fot. Jakub Krawczyński
Oficjalna witryna Nintendo, niestety niedostępna w j. polskim, fot. Jakub Krawczyński

Jeśli macie powiązane karty płatnicze z kontem bezpośrednio – hakerzy mogą dokonać na waszym koncie zakupów bez dodatkowego uwierzytelniania. Dlatego absolutnie niezbędne jest to, aby włączyć weryfikację dwuetapową.

Jak zastosować weryfikację dwuetapową na Nintendo Switch?

Aby włączyć 2FA, czyli weryfikację dwuetapową, należy dokonać tego na komputerze/urządzeniu mobilnym, wchodząc na oficjalną stronę www.nintendo.com, a następnie w prawym górnym rogu kliknąć na "Log in / Sign up" (Zaloguj się / zarejestruj), po czym wybrać "Sign in" (Zaloguj się) i zalogować się.

Najlepiej użyć do tego adresu e-mail, bo wątpię, abyście pamiętali swój identyfikator sieciowy Nintendo. W dalszej kolejności należy wybrać ikonkę swojego profilu, a potem przejść w "Settings" (Ustawienia). Stamtąd przechodzimy do "Sign-in and security settings" (Ustawienia logowania i bezpieczeństwa) i na samym dole mamy "2-Step Verification settings" (ustawienia weryfikacji dwuetapowej). Wybieramy "edit" (edytuj) i następnie klikamy "2-Step Verification setup".

  • Gdy zaczniemy procedurę, na naszego maila powiązanego z kontem Nintendo przyjdzie wiadomość z kodem weryfikacyjnym – trzeba go przepisać (bądź skopiować), a następnie kliknąć *Submit*\ (prześlij). Następnie strona Nintendo poprosi o zainstalowanie mobilnej aplikacji Google Authenticator(https://www.dobreprogramy.pl/Google-Authenticator,Program,Android,46178.html). Jeśli go już macie (bądź mieliście), zeskanujcie po prostu kod QR podany przez Nintendo na stronie – wtedy wygeneruje się wam sześciocyfrowy kod (odświeża się co 30 sekund) w aplikacji Google Authenticator i przepiszcie go na samym dole w stosownym okienku na stronie Nintendo na komputerze.

W ramach standardowej procedury firma podaje również 10 kodów zapasowych (każdy można zastosować wyłącznie raz). Musimy potwierdzić ich zapisanie (nawet jeśli nie macie tego zamiaru) odznaczając "I have saved the backup codes" na dole strony i klikając "OK". Voila! Twoje konto Nintendo jest już zabezpieczone. Chociaż radziłbym także na wszelki wypadek zmienić w nim hasło.

[frame]Google Authenticator na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Od wydania swoich ostatnich konsol, Sony potrzebowało aż 3 lat z PlayStation 4, Nintendo 9 miesięcy ze Switchem, a Microsoft zaledwie miesiąc z Xbox One, aby wprowadzić weryfikację dwuetapową. Ty jednak drogi czytelniku nie trać ani sekundy, aby ją u siebie włączyć. Nie chciałbyś być jednym z tych pechowców, którzy przekonali się jednak, że w internecie "życie znalazło sposób" na Twoją kartę kredytową.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)