McAfee wydaje Endpoint Protection for Mac

McAfee wydaje Endpoint Protection for Mac

Redakcja
13.10.2009 20:32

McAfee wydał McAfee Endpoint Protection - skierowany do zarówno małych, jak i dużych firm pakiet oprogramowania zabezpieczającego dla komputerów Apple, który zawiera program antywirusowy, rozwiązania zwalczające spyware oraz zaporę firewall.

McAfee Endpoint Protection kompatybilny jest zarówno z najnowszym wydaniem Mac OS X - Snow Leopard, jak i ze starszymi wersjami systemu (Leopard oraz Tiger). Producent szczególną uwagę zwraca na fakt, że oprogramowanie dla administratorów firmowych sieci komputerowych obsługuje zarówno komputery Mac, jak i PC. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za działania firmowej infrstruktury mogą zablokować lub kontrolować aplikacje działające na komputerze i zdalnie konfigurować wszystkie elementy pakietu. Można także generować raporty podsumowujące bezpieczeństwo stacji roboczych.

Dużo osób zastanawia się, czy jakiekolwiek oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo jest potrzebne w systemie Mac OS X, skoro jest to zdecydowanie rzadszy cel ataków niż systemy z rodziny Windows. Nie ma jednak systemu absolutnie bezpiecznego, zwłaszcza w dobie zagrożeń płynących z Internetu. Również firma Apple, producent systemu Mac OS X, zaleca użytkownikom korzystanie z oprogramowania chroniącego przed zagrożeniami.

Większość dotychczasowych rozwiązań dla komputerów Mac było tworzonych z myślą o użytkownikach indywidualnych. Firma McAfee ma nadzieje, że jej produkt Endpoint Protection skutecznie wypełni lukę na rynku i znajdzie zastosowanie w szkołach, firmach i instytucjach rządowych, które zaopatrzyły się w ostatnich latach w komputery typu Mac. Obecnie nie są znane jeszcze ceny pakietu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)