Mercedes MBUX Hyperscreen: komplet ekranów do aut przyszłości. System ma 24 GB RAM-u

Mercedes MBUX Hyperscreen: komplet ekranów do aut przyszłości. System ma 24 GB RAM-u08.01.2021 13:03
Mercedes zaprezentował MBUX Hyperscreen, fot. materiały prasowe
Mercedes zaprezentował MBUX Hyperscreen, fot. materiały prasowe

Mercedes MBUX Hyperscreen to tajemnicza nazwa, pod którą kryje się dopiero co zaprezentowany, ogromny zespół ekranów, który wkrótce zastąpi klasyczną deskę rozdzielczą w samochodach. W pierwszej kolejności trafi do Mercedesa EQS, który ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku. MBUX Hyperscreen to w praktyce kilka wyświetlaczy OLED skrytych pod jedną taflą szkła Gorilla Glass.

To rozwiązanie nie tylko ciekawe wizualnie, ale i technicznie. Jak podaje Mercedes, system wykorzystuje do działania 8-rdzeniowy procesor i 24 GB pamięci operacyjnej, które w połączeniu z 12 siłownikami odpowiedzialnymi za wrażenia haptyczne mają stanowić dla kierowcy wygodny w obsłudze i szybki system. Zastosowane szkło pokrywające całą jednostkę jest zakrzywione i pokryte warstwami, które mają minimalizować odbicia światła.

EQS with Unique MBUX Hyperscreen: The Big In-Car Cinema

Ciekawym pomysłem (który jednak nie jest nowością na rynku) jest idea przeniesienia części kontrolek przed siedzenie pasażera. Kiedy jest obecny, może w ten sposób wygodniej kontrolować na przykład odtwarzaną muzykę. Mercedes mówi o możliwości zmiany jego zawartości za pomocą 7 gotowych profilów. MBUX Hyperscreen wyposażono także w kamerę i czujnik światła, które są wykorzystywane, by dostosować deskę do zmieniających się warunków otoczenia.

Jak podaje Mercedes, w zaprojektowaniu MBUX Hyperscreen pomogła analiza danych statystycznych z dotychczasowego systemu MBUX działającego w samochodach tej marki od kilku lat. Pomogły one na przykład ustalić, że większość interakcji z systemem dotyczy nawigacji, muzyki i telefonu, toteż te funkcje będą zawsze dostępne na środkowym wyświetlaczu, by kierowca miał do nich szybki dostęp.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)