Messenger Lite zyskał wideorozmowy. Lubiana aplikacja przestanie być lekka?

Messenger Lite zyskał wideorozmowy. Lubiana aplikacja przestanie być lekka?

Messenger Lite zyskał wideorozmowy. Lubiana aplikacja przestanie być lekka?
07.03.2018 17:30

Aplikacja Messenger stała się tak przerośniętym kombajnem, że Facebook prędzej czy później musiał w końcu wydać edycję Lite swojego komunikatora. Biorąc pod uwagę zasobożerność głównej aplikacji, nie powinno dziwić, że lżejszy Messenger spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – został pobrany ponad 100 mln razy. Teraz aplikacja otrzymuje nową funkcję. Facebook oficjalnie ogłosił, że Messenger Lite otrzymał funkcje czatu wideo. Do tej pory aplikacja oferowała możliwość rozmów tekstowych i głosowych, odstając pod tym względem od zwykłej wersji. Wideorozmowy były wyczekiwaną i istotną funkcjonalnością, której brak często zarzucano lżejszemu Messengerowi. Czaty wideo cieszą się dużą popularnością w podstawowej wersji aplikacji. W 2017 roku użytkownicy przeprowadzili łącznie 17 mld wideorozmów.

Ikonka umożliwiająca nawiązanie połączenia wideo znalazła się na górnej belce otwartego okna rozmowy. W celu wykonania połączenia należy otworzyć rozmową z danym użytkownikiem i nacisnąć przycisk. Jeśli wcześniej Messenger Lite nie otrzymał uprawnień do mikrofonu oraz aparatu, trzeba będzie jeszcze wyrazić zgodę na dostęp – odpowiednio okno pojawi się po naciśnięciu ikonki kamery.

Messenger Lite wciąż pozostaje lekką aplikacją, która ma mniej niż 10 MB. W związku z tym jest świetnym wyborem dla osób ze słabszymi smartfonami, a także tych użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić transfer. Aplikację w najnowszej wersji znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Aktualizacja dodająca czat wideo powinna być już dostępna dla wszystkich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)