Messenger pozwoli usuwać wiadomości, czatami będzie można manipulować

Messenger pozwoli usuwać wiadomości, czatami będzie można manipulować

Messenger pozwoli usuwać wiadomości, czatami będzie można manipulować
Oskar Ziomek
09.04.2018 13:13

Czas na kolejne zmiany w funkcjonowaniu Facebooka, a konkretnie komunikatora Messenger, które są konsekwencją afery z Cambridge Analytica. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż z konwersacji Marka Zuckerberga zniknęła część wiadomości, a powodem jest bezpieczeństwo firmy. Teraz Facebook przyznaje, iż wkrótce możliwość usuwania wiadomości będzie dostępna w komunikatorze dla każdego.

Przypomnijmy, iż obecnie korzystając z Messengera użytkownicy mogą usuwać wybrane wiadomości, ale wpłynie to wyłącznie na historię rozmowy w ich urządzeniu. Rozmówca nadal widzieć będzie wszystkie wysłane teksty. Nowa funkcja miałaby jednak polegać na możliwości usuwania wiadomości z przeszłości, ale ze skutkiem u wszystkich rozmówców, jak można to już robić w wielu innych komunikatorach.

Jak informuje TechCrunch, nowa funkcja obecnie (i prawdopodobnie jedynie roboczo) nazwana unsend trafi do wszystkich użytkowników Messengera za kilka miesięcy. Okazuje się przy okazji również, iż Facebook rozważał podobną funkcjonalność już wcześniej i teoretycznie nie jest ona skutkiem wycieku informacji o usuniętych wiadomościach Marka Zuckerberga, co wywołało w mediach kolejne zamieszanie.

Przy okazji implementacji funkcji usuwania wiadomości z historii rozmowy wraca temat zasadności takiego rozwiązania. Teoretycznie tryb powinien bowiem służyć czyszczeniu rozmowy z przypadkiem wysłanych, niedokończonych wiadomości czy też usuwaniu tych z literówkami. W praktyce jednak możliwość ingerowania w historię rozmów może przełożyć się na manipulacje. Czy w praktyce wiadomości z Messengera będzie można usuwać tylko przez pewien czas od wysłania, czy też w dowolnym momencie – na razie nie wiadomo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)