Czas na kolejne zmiany w funkcjonowaniu Facebooka, a konkretnie komunikatora Messenger, które są konsekwencją afery z Cambridge Analytica. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż z konwersacji Marka Zuckerberga zniknęła część wiadomości, a powodem jest bezpieczeństwo firmy. Teraz Facebook przyznaje, iż wkrótce możliwość usuwania wiadomości będzie dostępna w komunikatorze dla każdego.

bEUnXJeJ

Przypomnijmy, iż obecnie korzystając z Messengera użytkownicy mogą usuwać wybrane wiadomości, ale wpłynie to wyłącznie na historię rozmowy w ich urządzeniu. Rozmówca nadal widzieć będzie wszystkie wysłane teksty. Nowa funkcja miałaby jednak polegać na możliwości usuwania wiadomości z przeszłości, ale ze skutkiem u wszystkich rozmówców, jak można to już robić w wielu innych komunikatorach.

Jak informuje TechCrunch, nowa funkcja obecnie (i prawdopodobnie jedynie roboczo) nazwana unsend trafi do wszystkich użytkowników Messengera za kilka miesięcy. Okazuje się przy okazji również, iż Facebook rozważał podobną funkcjonalność już wcześniej i teoretycznie nie jest ona skutkiem wycieku informacji o usuniętych wiadomościach Marka Zuckerberga, co wywołało w mediach kolejne zamieszanie.

bEUnXJeL

Przy okazji implementacji funkcji usuwania wiadomości z historii rozmowy wraca temat zasadności takiego rozwiązania. Teoretycznie tryb powinien bowiem służyć czyszczeniu rozmowy z przypadkiem wysłanych, niedokończonych wiadomości czy też usuwaniu tych z literówkami. W praktyce jednak możliwość ingerowania w historię rozmów może przełożyć się na manipulacje. Czy w praktyce wiadomości z Messengera będzie można usuwać tylko przez pewien czas od wysłania, czy też w dowolnym momencie – na razie nie wiadomo.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (15)
bEUnXJfH