Messenger, WhatsApp czy Skype? Żaden, najlepszy jest SMS

Messenger, WhatsApp czy Skype? Żaden, najlepszy jest SMS

Messenger, WhatsApp czy Skype? Żaden, najlepszy jest SMS
06.08.2015 19:39

Zastanawialiście się jaką formę komunikacji preferują użytkownicy smartfonów? Po chwili zastanowienia się wymienimy jeden lub kilka popularnych komunikatorów. Okazuje się jednak, że to nie komunikatory internetowe są najlepszą metodą komunikowania się. Przegrywają ze startym, dobrze znanym SMS-em, który mimo wielu lat na rynku ma się całkiem dobrze.

W tym roku, 3 grudnia SMS będzie obchodził 23 urodziny. Pierwszy, którego treść stanowiły świąteczne życzenia został wysyłany w 1992 roku przez pracownika Vodafone, Neila Papworth. Oprócz rozmów, SMS przez długi czas był podstawową formą komunikacji w telefonach. Zaczęło się to zmieniać wraz z pojawieniem się internetowych komunikatorów, które można było instalować na urządzeniach mobilnych. Mobilne wersje komunikatorów ogromną popularność zyskały dzięki smartfonom, to właśnie takie aplikacje jak Facebook Messenger czy WhatsApp mogą pochwalić się setkami milionów użytkowników.

350140354005329857

W świecie darmowych komunikatorów działających na komputerze, tablecie i smartfonie, SMS-y nie powinny już istnieć. Jest jednak zupełnie inaczej, jak pokazują wyniki tegorocznego badania Komunikacja SMS w Polsce przeprowadzonego przez platformę serwersms.pl, te krótkie wiadomości tekstowe mają się całkiem nieźle. Duże wrażenie robi ilość osób korzystających z tej formy komunikacji, aż 94% ankietowanych osób korzysta z SMS-ów. Z przeprowadzanego badania wynika, że codziennie SMS-y wysyła 65% Polaków. Natomiast połowa wysyła kilka krótkich wiadomości w tygodniu.

Wśród korzystających z SMS-ów przeważają osoby wysyłające 1-10 wiadomości tygodniowo, jest ich 35%. Natomiast 28% osób wysyła w tym samym czasie powyżej 50 SMS-ów, a więc rozbieżność jest dość widoczna. Do niewysyłania wiadomości przyznaje się tylko 2,6%. Warto zauważyć, że w grupie wysyłającej najwięcej SMS-ów przodują posiadacze smartfonów, mimo iż mają wiele innych form komunikacji. Co ciekawe, użytkownicy nowoczesnych smartfonów preferują SMS-y jako formę komunikacji, większość ankietowanych stwierdziła, że są lepsze od komunikatorów.

Jeszcze ciekawiej przedstawia się stosunek posiadaczy smartfonów do SMS-ów. To właśnie oni bardziej doceniają tę formę komunikacji. Wśród najczęściej wymienianych zalet znajdziemy: szybkość, prostotę i wygodę użytkowania, cenę, a także uniwersalność i zasięg.

Po krótkim zastanowieniu się, zauważymy, że faktycznie komunikatory mimo swoich większych możliwości, nadal w niektórych kwestiach przegrywają. Często wymagają instalowania specjalnego oprogramowania, musimy być połączeni z Internetem, a ten mobilny Internet nadal nie jest odpowiednio tani i dostępny, aby go mieć cały czas włączonego w smartfonie. Dodatkowo posiadacz zwykłego telefonu raczej nie skorzysta z takiego komunikatora, a nawet jeśli ktoś posiada smartfona, to przecież nie musi mieć na nim każdego komunikatora. Natomiast znaczna większość osób w swoim urządzeniu ma włożoną kartę SIM, do której został przypisany numer telefonu. Nie trzeba nic instalować, nie ma wymogu zakładania konta, po prostu piszemy wiadomość i ją wysyłamy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)