Meteor: mobilny test prędkości Internetu z myślą o początkujących

Meteor: mobilny test prędkości Internetu z myślą o początkujących

Meteor: mobilny test prędkości Internetu z myślą o początkujących
Oskar Ziomek
30.11.2017 17:30

Testowanie prędkości połączenia internetowego to czynność z pewnością większości znana. Im wyższe wartości w wynikach testu – tym lepiej, ale jaka jest minimalna prędkość łącza, która zapewni stabilną rozrywkę w korzystających z Sieci programów? Te wątpliwości użytkownikom Androida i iOS-a pozwoli rozwiać aplikacja Meteor.

Meteor to nowe podejście do typowego testowania prędkości połączenia z Internetem. Oczywiście, tutaj także test bazuje na sprawdzeniu pingu, a następnie prędkości pobierania i wysyłania danych. Możliwe też, że poza wynikami tego testu nic więcej od aplikacji nie będziemy oczekiwać. Pomyślano tutaj natomiast o osobach, które nie mają wielkiego doświadczenia i w gruncie rzeczy nie wiedzą, co gwarantuje im download na poziomie 10Mb/s czy też co uniemożliwia upload niższy od 1Mb/s.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po wykonanym teście możemy dowiedzieć się, na ile sprawnie obsługiwane będą aplikacje wykorzystujące Internet, na przykład czy bez problemu odtworzymy film w FullHD w aplikacji YouTube, skorzystamy z nawigacji w Mapach albo posłuchamy muzyki w najwyższej jakości w Spotify. Aplikacje, które brane będą pod uwagę można wybrać ręcznie z listy kilkudziesięciu propozycji. Warto dodać, że nie ma przy tym znaczenia, które z nich faktycznie są zainstalowane w naszym smartfonie.

Dowiemy się więc między innymi jak prędkość naszego połączenia przekładać się będzie na wrażenia w Pokemon Go, Twitchu, Skypie czy Facebooku. Twórcy są przy tym otwarci na przesyłanie im własnych propozycji aplikacji, które miałyby do tej bazy zostać dodane.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na koniec dodajmy jeszcze, że poza opisywanym aspektem informacyjnym, Meteor jest po prostu wygodnym w użyciu testerem prędkości połączenia z Internetem z użytecznym widokiem, który pozwala umieszczać wyniki testów na mapie. Dzięki temu, będąc w terenie, gdzie wcześniej wykonaliśmy kilka pomiarów, szybko znajdziemy miejsce, gdzie prędkość była najwyższa.

Meteor jest dostępny do pobrania z naszej bazy. Do wyboru wersja dla Androida oraz na iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)