Microsoft aktualizuje Skype'a dla iOS i przypomina o nowym programie testowym

Microsoft aktualizuje Skype'a dla iOS i przypomina o nowym programie testowym

Microsoft aktualizuje Skype'a dla iOS i przypomina o nowym programie testowym
Paweł Piskurewicz
15.01.2015 16:04

Microsoft nie przestaje inwestować w rozwój komunikatora Skype. Integruje go z kolejnymi usługami, tworzy nowe programy, zastępuje stare rozwiązania, a także pracuje nad nowymi technologiami takimi jak Skype Translator. Tym razem na warsztat wzięto aplikację dla systemu iOS, która wraz z aktualizacją do wersji 5.9 doczekała się kilku nowości.

Pierwszą z nich jest automatyczne podpowiadanie kontaktów z poziomu klawiatury numerycznej. W błędzie jest jednak ten kto myśli, że dzięki temu wyszukamy nasze kontakty wpisując ich imię bądź nazwisko. Podpowiedzi działają tylko w odniesieniu do numerów telefonu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Druga ze zmian to ułatwienie nawiązywania rozmowy z poziomu nowego okna czatu. Wystarczy że wybierzemy z kim chcemy rozmawiać, a u góry uaktywnią się ikony rozmowy audio oraz wideo. Nowe połączenie może dotyczyć zarówno rozmowy z jedną osobą jak i grupowej.

Przy okazji aktualizacji Microsoft przypomniał o programie testowym aplikacji dla iOS. Jeżeli ktoś chce pomóc w rozwoju programu odpowiedni formularz wraz z opisem zadań znajdzie na spejcjalnie przygotowanej stronie. Aby zapisać się do testów należy mieć ukończone 18 lat, wypełnić ankietę i zaakceptować regulamin.

Wyżej wspomniane nowości znajdziemy obecnie jedynie w wersji na iOS. To właśnie nierówne aktualizacje są jednym z problemów tego komunikatora. W zależności od tego czy korzystamy z wersji na Androida, iOS czy teżWindows Phone otrzymamy inny zestaw możliwości, czasem niekompatybilnych z pozostałymi aplikacjami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)