Microsoft Build 2019 ma się rozpocząć w drugim tygodniu maja. Termin konferencji trafił do sieci

Microsoft Build 2019 ma się rozpocząć w drugim tygodniu maja. Termin konferencji trafił do sieci

Data konferencji Build 2019 jest już znana, fot. materiały prasowe Microsoft
Data konferencji Build 2019 jest już znana, fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek
13.01.2019 06:15

Wszystko wskazuje na to, że dzień rozpoczęcia konferencji Microsoft Build 2019 nie jest już tajemnicą. Jak zauważa serwis MSPoweruser, w internecie pojawiła się wiarygodna informacja, która zdradza, iż spotkanie rozpocznie się 7 maja. Źródło tej wiadomości jest jednak dość niespodziewane. Informacja o dacie znalazła się bowiem na stronie konkursu Microsoft Graph Security Hackathon, w którym jedną z nagród głównych jest bilet wstępu na wspomniane wydarzenie.

Wzmianka o terminie konferencji pojawiła się obok innych informacji o nagrodzie dla zwycięzcy. Microsoft Build 2019 odbędzie się w Seattle i – podobnie jak rok temu – potrwa od 7 do 9 maja. Zwycięzca nie tylko będzie mógł wziąć udział w konferencji, ale dostanie także możliwość wystąpienia przed publicznością, choć sam dojazd na wydarzenie musi już zorganizować i opłacić we własnym zakresie. Oprócz tego, pierwsze miejsce w konkursie nagradzane jest kwotą 10 tysięcy dolarów, a dodatkowym wyróżnieniem (nie tylko zresztą dla zwycięzcy) będzie wzmianka we wpisie blogowym.

Lista nagród w konkursie Microsoft Graph Security Hackathon, źródło: Microsoft.
Lista nagród w konkursie Microsoft Graph Security Hackathon, źródło: Microsoft.

Konferencja Microsoft Build to regularnie organizowane wydarzenie, które tworzone jest przede wszystkim z myślą o twórcach aplikacji wykorzystujących środowisko Windows czy chmurę Microsoft Azure. W trakcie kilku dni wygłaszane są dziesiątki prezentacji, a uczestnicy mają okazję poznać nowe rozwiązania, które później będą wykorzystywać w pracy. W praktyce Build to jednak nie tylko gratka dla programistów. Konferencja jest także świetną okazją do zaprezentowania funkcji, które dopiero trafią do Windowsa czy innych produktów Microsoftu – wydarzenie może być więc także ciekawe dla samych użytkowników wspomnianego oprogramowania.

W 2018 roku podczas tego wydarzenia dowiedzieliśmy się na przykład o planowanej jeszcze wtedy aplikacji Twój telefon, czyli programie pozwalającym synchronizować zdjęcia oraz wiadomości pomiędzy smartfonem a komputerem. Aplikacja ostatecznie pojawiła się w Windows 10 stosunkowo niedawno, wraz z październikową aktualizacją, z której na tę chwilę nadal korzysta tylko niewielka część osób z tym systemem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)