Microsoft Edge na Androida i iOS-a dostał nowe opcje blokowania śledzenia

Microsoft Edge na Androida i iOS‑a dostał nowe opcje blokowania śledzenia

Edge na iOS-a zyskał nowe ustawienia prywatności, fot. Getty Images
Edge na iOS-a zyskał nowe ustawienia prywatności, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
26.02.2020 10:10

Microsoft Edge z Chromium w wersji na Androida i iOS-a został zaktualizowany, co powinno ucieszyć wszystkich posiadaczy smartfonów dbających o bezpieczeństwo. Nowa wersja oferuje bowiem więcej ustawień w zakresie prywatności – analogicznych do tych, które od początku są dostępne w desktopowych edycjach przeglądarki.

Chodzi o implementację globalnych ustawień blokowania śledzenia, które trafiają do Edge'a na Androida i iOS-a. Dzięki nim użytkownik może jednym kliknięciem przełączać się pomiędzy różnymi poziomami bezpieczeństwa: podstawowym, zrównoważonym i ścisłym. Na desktopach domyślnie aktywne jest pośrednie ustawienie, w ramach którego Edge stara się blokować jak najwięcej elementów śledzących, nie wpływając jednak negatywnie na funkcjonalność stron.

Ustawienia blokowania śledzenia w desktopowej wersji Edge'a.
Ustawienia blokowania śledzenia w desktopowej wersji Edge'a.

Tryb ścisły może być już jednak pod tym względem kłopotliwy, choć oczywiście – zapewni więcej bezpieczeństwa. Blokuje większość modułów śledzących ze wszystkich witryn, czego konsekwencją są w minimalnym stopniu spersonalizowane reklamy i zawartość.

Chociaż zmiany w Edge'u na Androidzie i iOS-ie powinny być dostępne już teraz dla wszystkich, praktyka pokazuje, że mogą być dopiero włączane po stronie serwera. Jak zauważyliśmy w redakcji, instalacja najnowszego wydania przeglądarki nie daje do nich dostępu od razu.

Przeglądarkę Edge na Androida i iOS-a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)