Microsoft Edge z 5 nowymi rozszerzeniami, wszystkich jest tylko 35

Microsoft Edge z 5 nowymi rozszerzeniami, wszystkich jest tylko 35

20.06.2017 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 zadebiutował wraz z nową przeglądarką. Microsoft Edge, czyli następca Internet Explorera, mający odciągnąć użytkowników od Google Chrome, pojawił się z poważnym niedociągnięciem – brakiem wsparcia dla rozszerzeń. Na ich wprowadzenie musieliśmy czekać do pierwszej dużej aktualizacji Windowsa 10. Mimo iż od jej wydania minął prawie rok, to sklep z rozszerzeniami jest ubogi względem konkurencji, a nowymi pozycjami wypełnia się dość wolno. Do już dostępnych rozszerzeń, dołączyło właśnie pięć nowych.

Rozszerzenia dla Microsoft Edge pobieramy z poziomu sklepu z aplikacjami wbudowanego w Windows 10. Nie znajdziemy ich tam wiele, licząc wspomniane 5 nowych rozszerzeń, wszystkich łącznie jest zaledwie 35. Porównując to do ogromnej bazy rozszerzeń Google Chrome, produkt Microsoftu wypada naprawdę słabo.

Pięć nowych rozszerzeń to: Moderator toolbox for Reddit, Give as you Live Donation Reminder, Magic CSS, Flyview for SharePoint and Office 365 sites oraz Enhancer for YouTube. Pierwsze rozszerzenie – Moderator toolbox for Reddit skierowane jest dla moderatorów Reddita i przynosi przydatne dla nich skróty, notatki dotyczące użytkowników i powiadomienia o nowych wiadomościach. Give as you Live Donation Reminder pozwala na wsparcie ponad 200 tys. organizacji charytatywnych z Wielkiej Brytanii podczas zakupów w ponad 4000 sklepów, w tym Amazon, eBay czy Booking.com.

Obraz

Trzecie rozszerzenie, czyli Magic CSS skierowane jest dla twórców stron internetowych i daje m.in. bieżący podgląd kody CSS/LESS. Z Flyview for SharePoint and Office 365 sites skorzystają użytkownicy Office 365, rozszerzenie zapewnia szybkie szybkie wyszukiwanie bibliotek, list, dokumentów czy poszczególnych opcji i ustawień. Ostatnie nowe rozszerzenie – Enhancer for YouTube ma ułatwić korzystanie z YouTube. Rozszerzenie zawiera wiele rozbudowanych funkcji, w tym niestandardowe motywy, usprawniony tryb kinowy i możliwość sterowania głośnością i prędkością odtwarzania za pomocą kółka myszki.

Rozszerzenia wyglądają ciekawie i powinny znaleźć grono odbiorców. Użytkowników Microsoft Edge jest jednak niewielu. Mimo iż przeglądarce niewiele można zarzucić, to nadal względem konkurencji jest odczuwalnie uboższa i dostępna tylko na Windows 10.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)