Microsoft Edge z silnikiem Chromium dostępny do pobrania. Teraz może go testować każdy

Microsoft Edge z silnikiem Chromium dostępny do pobrania. Teraz może go testować każdy

Nowego Edge'a może teraz testować każdy
Nowego Edge'a może teraz testować każdy
Oskar Ziomek
09.04.2019 10:50, aktualizacja: 09.04.2019 11:11

Nowa wersja przeglądarki Microsoft Edge jest już dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników Windows 10. Chodzi o odświeżone i testowe jeszcze wydanie bazujące na silniku Chromium, które w gronie Insiderów było sprawdzane od kilku miesięcy.

Niemal gotowy produkt został teraz udostępniony wszystkim w wersji Canary oraz Dev, co nie powinno być zaskoczeniem dla osób zaznajomionych z cyklem wydawniczym choćby Google Chrome'a. Na wydanie Beta nowego Edge'a trzeba będzie jednak jeszcze trochę zaczekać.

dobreprogramy w Edge z silnikiem Chromium.
dobreprogramy w Edge z silnikiem Chromium.

Edge bazujący na silniku Chromium to pomysł Microsoftu na odświeżenie swojego produktu i zachęcenie użytkowników do korzystania z przeglądarki, która docelowo ma być domyślną w Windows 10. Wyzwanie jest spore – Chrome wyraźnie dominuje rynek, a użytkownicy chwalą go za szybkość i poprawne działanie w znakomitej większości przypadków.

Zanim nowa przeglądarka trafi do wszystkich w stabilnym wydaniu, co jest możliwe wraz z majową aktualizacją Windows 10, do testów może teraz przystąpić każdy ochotnik. Program ma już gotowy instalator i można go pobrać i zainstalować w komputerze tak samo, jak każdą inną przeglądarkę.

Ustawienia prywatności, na tę chwilę jedynie po angielsku.
Ustawienia prywatności, na tę chwilę jedynie po angielsku.

W wydaniu Canary można liczyć na implementację najnowszych funkcji, z kolei wersja Dev powinna być bardziej stabilna. Warto mieć jednak na uwadze, że w obydwu przypadkach mowa o wersjach testowych, więc błędów nie można wykluczyć.

Edge bazujący na Chromium – jak zacząć?

Aby zacząć korzystać z nowego Edge'a nie jest konieczne zakładanie konta testera. Wystarczy wybrać odpowiednią wersję testową, a następnie pobrać instalator. To stosunkowo niewielki program, ponieważ instalacja odbywa się "w trybie online".

Niewielki instalator większość potrzebnych plików pobiera tuż przed samą instalacją, która nie powinna natomiast zająć dłużej niż przysłowiową minutę. Przy pierwszym uruchomieniu warto wybrać jak ma wyglądać strona startowa. Niestety, na tę chwilę testowa wersja nowego Edge'a jest dostępna wyłącznie w języku angielskim.

Nowy Edge bazujący na Chromium jest już dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania. Do wyboru wczesne wydanie Canary oraz Dev. Odpowiednią wersję pobierzecie zaglądając do rozwijanego menu Wszystkie wersje w prawej części ekranu.

Nowy Edge na Windowsa 7 i macOS

Warto zaznaczyć, że Microsoft nie chce poprzestawać na wydaniu Edge'a na Windowsa 10. Wkrótce mają zostać także udostępnione wydania stworzone z myślą o Windows 7, 8, 8.1, a nawet systemie macOS.

Nowy Edge będzie także dostępny dla innych systemów.
Nowy Edge będzie także dostępny dla innych systemów.

Aby być na bieżąco z informacjami na ten temat, producent zachęca do zapisania się do newslettera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)