Microsoft jest gotów uśmiercić Windows Media Playera. A co na to użytkownicy?

Microsoft jest gotów uśmiercić Windows Media Playera. A co na to użytkownicy?

Microsoft jest gotów uśmiercić Windows Media Playera. A co na to użytkownicy?
01.03.2018 13:50, aktualizacja: 01.03.2018 14:06

Windows 10 wprowadza mnóstwo zmian do dobrze znanego środowiska. Kolejną może być uśmiercenie aplikacji Windows Media Player, wciąż używanej przez wiele osób do odtwarzania filmów i muzyki. Na Reddicie pojawił się zrzut ekranu powiadomienia, które pokazało się po uruchomieniu starego odtwarzacza. Zachwala ono możliwości aplikacji uniwersalnej Movies & TV, domyślnie instalowanej z systemem.

Wygląda na to, że Microsoft dopisał Windows Media Player do listy aplikacji, które powinny zostać wycofane na rzecz nowszych zamienników. Widoczne powyżej powiadomienie to zachęta do korzystania z nowszej aplikacji. Na marginesie dodam, że całkiem niezłej, o ile nie mamy specyficznych wymagań.

Obraz

Aplikacja Movies & TV ma sporo do zaoferowania – bez dodatkowych kodeków jest w stanie odtwarzać materiały z kontenera MKV, filmy 4K i 360°. Najistotniejszą przewagą nad Windows Media Playerem jest jednak energooszczędność. Z drugiej strony użytkownicy zwracają uwagę na brak niektórych funkcji, które przydają się w niszowych zastosowaniach, jak możliwość łatwego oglądania filmu w skali 1:1 i dopasowania rozmiaru okna do niej. W końcu aplikacje dołączone do systemu będą zainstalowane na każdej maszynie, niezależnie od umiejętności i potrzeb użytkownika, muszą więc być maksymalnie intuicyjne.

Windows Media Player nie dostał żadnych nowości od kilku lat. Można było się spodziewać, że program niebawem zakończy życie. Co prawda wciąż działa, ale jego przestarzały interfejs błaga o lifting. Microsoft jest wyraźnie gotów do zakończenia życia programu Windows Media Player, ale nie oznacza to, że gotowi są użytkownicy. Być może przyjdzie nam szukać zamienników. Przychodzi tu na myśl niezawodny i uniwersalny VLC, znany z możliwości odtworzenia praktycznie każdego formatu wideo i dźwiękowego, który można zainstalować na różnych wersjach Windowsa.

W gorszej sytuacji będą użytkownicy Widnowsa 10 S, ograniczeni do aplikacji z Windows Store. Dla nich dobrym wyjściem będzie ACG Media Player, dostępny także na inne platformy, w tym Windows 10 Mobile.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (134)